مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

تشخیص شارژر تقلبی از اصل/ نشانه های تقلبی بودن شارژر چیست؟

۷ شهریور ۱۳۹۸

یکی از معیارهای اصلی خرید یک گوشی مدل بالا بدون شک قدرت نگهداری شارژ برقی گوشی مورد نظر می باشد. برای شما هم حتما اتفاق افتاده که هنگام خرید گوشی  تلفن از یک مغازه معتبر شرط حداقل بیست و چهار ساعت را برای خرید مطرح کرده باشید و فروشنده هم بدون کوچکترین مکثی قبول کرده باشد. جنجال و مشکل اصلی برای گوشی پیشرفته شما اما زمانی شروع می شود که کابل شارژر اصلی گوشی خود را گم می کنید؛ خرید یک شارژر تازه در صورتیکه اطلاعات لازم برای تشخیص شارژر تقلبی از اصلی را نداشته باشید، نه تنها کار ساده ای نیست که ممکن است به گوشی شما آسیب هایی وارد کند.

با ما در مجله اینترنتی کافه نبات همراه شوید تا با مشخصات شارژرهای فیک آشنا گردید.

شارژر تقلبی

چرا نباید از شارژر فیک استفاده کرد

بسیاری از افراد زمانی که شارژر اصلی گوشی تلفن همراه خود را گم می کنند، برای خرید شارژر جایگزین شاید دقت لازم را به خرج ندهند، در حالیکه براساس نظر اهالی فن استفاده از شارژر تقلبی می تواند به گوشی موبایل شما آسیب هایی فیزیکی و نرم افزاری وارد کند.

اولین نکته در خرید یک شارژر اصلی مراجعه به فروشگاه های معتبر با گارانتی تعویض می باشد تا در صورت اصلی نبودن شارژر امکان پس دادن آن وجود داشته باشد.

تشخیص شارژر اصلی از تقلی آنقدر ظریف و سخت است که بسیاری حتی قادر به انجام آن نیستند و سرانجام عطای خرید یک شارژر اصلی را به لقایش بخشیده با یک شارژر بدلی سر می کنند.

آسیب های شارژر تقلبی

آشنا شدن با آسیب هایی که یک شارژر تقلبی ممکن است به گوشی تلفن همراه شما وارد کند، بدون شک کمک شایانی به شما می کند تا زین پس در خرید شارژر اصلی بیش از پیش دقت به خرج دهید.

شکسته شدن کابل شارژر فیک درون گوشی به علت کیفیت پایین، آتش سوزی کابل به دلیل داغ شدن بیش از حد، خراب شدن کابل به خاطر کیفیت پایین، ناتوانی در همگام سازی تلفن همراه با کامپیوتر و عدم چفت شدن کابل درون آداپتور، آتش سوزی الکتریکی و خراب شدن باتری از جمله آسیب های مهمی است که یک شارژر فیک ممکن است در پی داشته باشد.  

روش خوردن آناناس + تشخیص آناناس رسیده + فواید آناناس
بخوانید:

ده نشانه تقلبی بودن شارژر سامسونگ

در ادامه تشخیص یک شارژر تقلبی، شما را با  ده نشانه برای یک شارژرهای فیک سامسونگ آشنا می سازیم؛

 1. در شارژر تقلبی حرف A روی لوگوی سامسونگ ضخیم تر است در حالیکه در شارژر اصلی تمام حروف ضخامت یکسانی دارند، در قسمت پشت نوع تقلبی جمله انگلیسی “made in China” یا A+ دیده می شود، لوگوی UL که حروف اول عبارت Underwriters Laboratories می باشد در شارژرهای اصلی سامسونگ در ردیف پایین و سمت چپ شارژر داخل یک دایره حک شده است اما نوع تقلبی این لوگو را ندارد
 2.  شارژر اصلی از پلاستیک با کیفیت و محکم ساخته شده و گوشه ها و انحناهای آن صاف و براق است در حالیکه نوع تقلبی از پلاستیک بی کیفیت ساخته شده و گوشه ها و انحناهای آن پلاستیک اضافه دارد.
 3.  شارژر اصلی سنگین تر است، اتصال کلگی شارژر اصلی صاف و تخت است اما در نوع تقلبی این اتصال تیز و برجسته می باشد. شکاف USB در شارژر تقلبی گوشه های ناهموار دارد.
 4.  کلگی شارژ در نوع اصلی یک لایه اضافه پلاستیک در قسمت انتهایی پایین خود دارد در حالیه در نوع تقلبی این لایه به چشم نمی خورد.
 5.  سطح پوسته کانکتور کابل USB اصلی دارای یک دندانه کوچک می باشد اما در نوع تقلبی این قسمت تخت است
 6.  در نوع اصلی اتصالات USB به شکل ذوزنقه می باشد در حالیکه در نوع تقلبی مربعی شکل است.
 7. شارژر تقلبی بیش از حد داغ می شود و این نکته بعد از سه تا چهار بار شارژ خود را نشان می دهد.
 8.   پورت نوع تقلبی رنگی تیره تر دارد و بلند تر است.
 9.  شارژر اصلی بیش از ۳۰ دقیقه گوشی شما را به پنجاه درصد شارژ می رساند.
 10.  در شارژر اصلی کانکتور اصلی میکرو USB در مقایسه با نوع تقلبی طول کمتری دارد و به بدنه شارژر نزدیک تر است. به عبارت دیگر طول بیشتر کانکتور USB در شارژرهای تقلبی سبب می شود احتمال شکستگی آن بالا برود.
آموزش ساخت روزنامه دیواری برای مدارس
بخوانید:

تشخیص شارژر اصلی اپل از نوع تقلبی آن

در ادامه بحث در مورد شارژر تقلبی به گوشی های اپل می رسیم. برای خرید یک شارژر اصلی اپل می توانید نکات زیر را مد نظر داشته باشید؛

 1. شارژر اصلی اپل کانکتورها یک تکه و صاف هستند و گوشه هاس مستطیلی شکل و حالت پخ مانند دارند. رنگ کانکتورها در شارژر اصلی طلایی یا نقره ای است در حالیکه در نوع تقلبی کانکتورها چند تکه و زبر هستند و گوشه های مربعی شکل دارند.
 2. طول بوت در شارژر اصلی ۷٫۷ در ۱۲ میلی متر می باشد که حالت ثابت دارد اما در نوع تقلبی طول بوت پهن، طولانی یا نازک است.
 3. در شارژر اصلی اپل بخشی که به گوشی وصل می شود خاکستری رنگ متالیک است اما در نوع فیک اپل این بخش سفید یا سیاه می باشد.

شارژر اصلی و فیک آیفون

در این بخش از مطلب بیایید نگاهی به روش تشخیص شارژر اصلی آیفون بیندازیم. برای این کار یک شارژر اصلی و تقلبی را کنار هم قرار می دهیم و تفاوت ها را به صورت زیر یادداشت می کنیم؛

 1. در شارژر اصلی قسمت تماس USB یک صفحه طلایی دیده می شود در حالیکه در نوع تقلبی این بخش نقره ای رنگ است.
 2. سطحUSB  در شارژر اصلی نرم و  تخت است اما در نوع تقلبی زبر و خشن می باشد.
 3. سطح عایق در شارژرهای اصلی تخت و یکنواخت است اما در شارژهای تقلبی این بخش به عقب کشیده شده است.

به هر صورت همان طور که در بالا گفته شد تشخیص یک شارژر اصلی از نوع فیک کار چندان ساده ای نیست اگرچه بسیاری از خریداران بعد از زمان اندکی به تقلبی بودن شارژرهای خود پی می برند. علامت واضح برای این تشخیص مدت زمانی است که شارژرهای تقلبی برای شارژ کامل یا حتی پنجاه درصد گوشی ها نیاز دارند.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع