مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

انواع آیفون تصویری و خصوصیات آنها؛ معرفی برندهای ایرانی آیفون تصویری

۹ شهریور ۱۳۹۸

نگاهی به انواع آیفون های تصویری موجود در بازار امروزی انسان را یاد روزگاری می اندازد که سر باز کردن درب منازل بزرگ قدیمی بین اعضای خانواده همواره جنگ و دعوا بود و معمولا در این بین اعضای کوچکتر همیشه مجبور می شدند حیاط چند ده متری خانه را طی کرده در را به روی کوبنده در باز کنند. با پیشرفت تکنولوژی این مشکل نه تنها حل شد که اعضای کوچک تر خانواده به شوق زدن دکمه آیفون لحظه شمار می کردند.

با ما در مجله اینترنتی کافه نبات همراه شوید تا با انواع آیفون های تصویری آشنا گردید.

چرا آیفون های تصویری؟

همان طور که گفته شد آیفون ها جدای از انواع آن، کار را برای ساکنان منزل آسان ساخته اند و در این میان وجود انواع آیفون تصویری در بازار به خریداران این امکان را داده که برای باز کردن درب منازل خود، ضبط صدا و تصویر مراجعه کنندگان، بالا بردن امنیت ساکنان و حتی استفاده از انواع آیفون های تصویری به عنوان منشی تلفنی، گزینه های بهتری را بتوانند انتخاب کنند.

انواع آیفون تصویری
انواع آیفون تصویری

آیفون های تصویری هوشمند، نگهبان منازل

دنیای تکنولوژی و تولید انواع آیفون تصویری امروزه به حدی پیشرفت کرده که در کمتر خانه ای دیگر از آیفون های تصویری قدیمی استفاده می شود. به بازار آمدن آیفون های تصویری هوشمند سبب شده بسیاری از وظایف یک نگهبان توسط این تکنولوژی انجام شود؛ این آیفون ها در حقیقت نگهبان منازل شما می باشد.

انواع آیفون های تصویری

در دنیای انواع آیفون تصویری و تنوع آنها ازنظر کارایی، برند، قیمت و دیگر ویژگی های منحصر به فرد این وسیله باعث شده بسیاری از خریداران در انتخاب یک آیفون تصویری مناسب دچار سردگمی شوند. در این میان دسترسی به راهنمایی برای انتخاب گزینه مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی می توان آیفون های تصویری را به دو گروه بزرگ “آنالوگ” و “دیجیتالی” تقسیم کرد.

اتاق لاندری چیست؟ نکاتی کاربردی برای ایجاد اتاق لاندری در منزل
بخوانید:

آیفون های تصویری آنالوگ

در دنیای انواع آیفون تصویری، آیفون های تصویری آنالوگ شاید اولین نمونه ای باشد که شما آن را دیده اید. پنل این آیفون ها در بیرون ساختمان و معمولا در سمت راست درب ساختمان نصب می شود و به ازای هر واحد مسکونی یک دکمه روی این پنل قرار می گیرد. فرد مراجعه کننده تنها کافی بود شماره واحد مسکونی را بداند و دکمه مربوطه را فشار دهد، ساکن واحد مربوطه می توانست تصویر و صدای مراجعه کننده را از طریق میکروفون و دوربین قرار گرفته بر روی پنل در داخل ساختمان مشاهده کند.

مشکل آیفون های تصویری آنالوگ

استفاده از آیفون های تصویری آنالوگ به عنوان یکی از انواع آیفون تصویری علی رغم خوبی هایی که داشت با مشکلاتی نیز همراه بود: این آیفون برای مجتمع های مسکونی بالاتر از مثلا ۲۰ واحد مناسب نبود. تداخل زنگ های واحد های مختلف، تداخل تصاویر، زنگ نخوردن آیفون و برخی موارد دیگر از جمله مشکلات آیفون های تصویری آنالوگ می باشد.

آیفون های تصویری دیجیتالی

دسته دوم از انواع آیفون تصویری، آیفون های تصویری دیجیتالی می باشد. در این دسته از آیفون ها دیگر به ازای هر واجد یک دکمه روی پنل قرار داده نشده بلکه پنل دارای ۹ دکمه اصلی از ۰ تا ۹ می باشد. در آیفون های تصویری دیجیتالی برای هر واحد مسکونی یک کد تعریف و در اختیار ساکنان قرار داده شده است. فرد مراجعه کننده می بایست کد هر واحد را با استفاده از رقم های ۰ تا ۹ وارد کند تا ساکنان داخل صدا و تصویر او را دریافت کنند.

اگرچه امکان وارد کردن یک رقم اشتباه هنگام زدن کد هر واحد در این نوع آیفون ها هم وجود دارد اما احتمال بروز اشتباه در مقایسه با آیفون های تصویری آنالوگ بسیار کم تر است.

برندهای مختلف ایرانی آیفون های تصویری

اینک که با انواع آیفون تصویری آشنا شدید، خوب است نگاهی به برندهای مختلف این وسیله پرکاربرد در ساختمان های مسکونی به ویژه مجتمع های کلان بیندازیم؛

انواع یقه زنانه را راحت تر بشناسید!
بخوانید:

آیفون های تصویری برند تابا الکترونیک

آیفون های تصویری برند تابا الکتریک در انواع مختلف با اینچ و حافظه های متفاوت در بازار موجود است.

آیفون تصویری برند سماران

این برند نیز دارای مدل های مختلف با ویژگی های متفاوت می باشد.

آیفون های تصویری برند الکتروپیک

در ادامه انواع ایفون تصویری، به معرفی آیفون های تصویری برند الکتروپیک می پردازیم. این برند نیز دارای مدل های مختلف با توانایی و قیمت متفاوت می باشد.

برندهای خارجی

در این بخش از انواع آیفون تصویری، به برندهای خارجی آیفون های تصویری می رسیم.

آیفون های تصویری برند پاناسونیک

این برند خارجی دارای انواع مختلف مدل ها با اینچ ها و قیمت های متفاوت می باشد.

آیفون های تصویری برند سوزوکی

برند سوزوکی از جمله برندهای شناخته شده و پرکاربرد در ایران می باشد.

آیفون های تصویری برند اف اف تکنولوژی

اینک که با انواع آیفون های تصویری آشنا شدید، می دانید که آیفون های تصویری جدید با تنوع مدل و کارکردهایی که دارند توانسته اند آیفون های سیاه و سفید قدیمی از رده خارج نمایند. امروز در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا از آیفون های هوشمند دارای مانیتورهای لمسی و بدون گوشی استفاده می شود که در بسیاری موارد بدون نقص کار می کنند. آیفون های تصویر پیشرفته در سه نوع “آیفون های تصویری با حافظه داخلی، آیفون های تصویری با قابلیت اتصال مموری و آیفون های تصویری با قابلیت اتصال ماژول حافظه” در بازار یافت می شوند.

تنوع در برندهای مختلف آیفون های تصویری سبب شده تولید کنندگان در این عرصه رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند. خریداران در این میان با توجه به نیاز و توان مالی خود می توانند برند مورد نظر خود را انتخاب نمایند. آیفون های تصویری با برندهای ایران و برندهای خارجی اکنون در بازار موجود است و فاکتورهای محتلفی چون اندازه صفحه نمایش و برخی ویژگی های دیگر می تواند در انتخاب مشتریان نقش فعالی داشته باشد. به هر صورت آنچه واضح است این است که امروز دیگر مانند دیروز باز کردن درب یک تکلیف کلان نیست بلکه به یک سرگرمی تبدیل شده است.

سال ۲۰۲۰ میلادی چه در انتظارجهان خواهد بود؟
بخوانید:
اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع