مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

آموزش تغییر فونت اینستاگرام/ تغییر فونت در بیو، کپشن و کامنت های اینستاگرام

۲ مرداد ۱۳۹۸

اگر می خواهید بدانید تغییر فونت اینستاگرام چگونه انجام می شود تا انتها با این مقاله از کافه نبات همراه باشید. در این مقاله با فونت های مختلف اینستاگرام و همچنین روش های استفاده از آن ها آشنا می شویم.

اینستاگرام یا اینستاگِرَم (Instagram) یک شبکه اجتماعی است که کاربران عکس و ویدئوهای خود را در آن به اشتراک می گذارند محدودیت به اشتراک گذاری ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه می باشد.

در اینستاگرام گزینه های چندانی برای تغییر فونت وجود ندارد. شما در استوری ها می توانید از پنج فونت مختلف استفاده نمایید اما در بیو، کپشن و کامنت ها تنها از یک فونت می توانید استفاده نمایید.

در ادامه کافه نبات به شما آموزش خواهد داد که چگونه می توان به فونت های بیشتری در اینستاگرام دسترسی داشت.

تغییر فونت در بیو، کپشن و کامنت های اینستاگرام

امکانات چندانی برای تغییر فونت اینستاگرام در این اپلیکیشن وجود ندارد. گزینه های شما برای تغییر فونت بسیار محدود می باشند. اپلیکیشن اینستاگرام فقط یک گزینه فونت برای بیو، کپشن و کامنت به شما ارائه می دهد.

اما برای استفاده از فونت های دیگر در اینستاگرام می بایست از یک اپلیکیشن یا ابزار وب استفاده نمایید. در نتیجه شما قادر خواهید بود تعداد بسیار زیادی فونت سازگار با اینستاگرام را برای حساب خود باز نمایید.

برای انجام این کار توصیه ما این است که از ابزارهای مربوط به فونت رایگان اینستاگرام مثل «Instagram Fonts» یا «Fonts for Instagram» استفاده نمایید و یا اپلیکیشنی مثل «Fonts for Instagram» تجربه کنید.

خوبی بهره گیری از این ابزارهای کمکی در این است که پیش از آن، تست می کنند که آیا فونت های مورد نظر شما با اینستاگرام سازگاری دارند یا نه.

تنها اقدامی که می بایست برای انجام این کار انجام دهید این است که یک متن را در این ابزار ها پیست و یا آن را تایپ نمایید و سپس نتایج را مرتب کنید تا فونت مورد نظر خود را بیابید.

تغییر فونت اینستاگرام
تغییر فونت اینستاگرام

پس از اینکه فونت مورد نظر خود را پیدا کردید، باید متن را کپی کرده و آن را در اینستاگرام خود پیست نمایید.

طرز تهیه فلفل خانگی تند و خوشمزه!
بخوانید:

شما می توانید بر روی گذینه Edit Profile در پروفایل خود ضربه بزنید، و متن را در بیوی خود پیست نمایید.

همچنین شما می توانید متن را در کپشن یکی از پست های اینستاگرام خود نیز پیست کنید و یا متن را به عنوان یک کامنت در پست یک شخص دیگر پیست نمایید. به همین سادگی.

توصیه ما به شما این است که فونت اینستاگرام خود را بیش از اندازه تغییر ندهید و خیلی آن را فانتزی نکنید، به خصوص اگر پیج شما مربوط به یک کسب و کار است. تغییرات کوچک نتایج خوبی برای شما به همراه دارد اما تغییرات بیش از حد ممکن است از وجاهت پروفایل شما بکاهد.

تغییر فونت سفارشی اینستاگرام در استوری

بر خلاف دیگر قسمت های اینستاگرام، شما در استوری به پنج فونت متفاوت دسترسی دارید و می توانید به راحتی نسبت به تغییر فونت اینستاگرام اقدام کنید.

  • Classic
  • Modern
  • Neon
  • Typewriter
  • Strong

اما اگر این پنج فونت شما را راضی نمی کند و در پی فونت های دیگری هستید، چند گزینه در اختیار دارید.

استفاده از اپلیکیشن های طراحی گرافیک

نخستین گزینه تغییر فونت اینستاگرام برای شما این است که از یک ابزار طراحی گرافیک مثل «Canva» و «Typorama» یا «Font Candy» استفاده نمایید. البته اپلیکیشن های دیگری نیز وجود دارند که به شما این امکان را می دهند تا فونت های سفارشی را به استوری های اینستاگرام خود اضافه نمایید.

برای این کار ابتدا اپلیکیشن انتخابی خود را باز نمایید. البته ما در این مطلب از Canva استفاده می کنیم. سپس به گزینه Your Story بروید. در اینجا می توانید یکی از قالب های استوری اینستاگرام Canva یا گزینه Blank را انتخاب کنید.

تغییر فونت اینستاگرام

یک عکس یا پس زمینه را آپلود نمایید و بعد روی گذینه + در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

تغییر فونت اینستاگرام

در اینجا قادر هستید یکی از قالب های متن Canva را انتخاب نمایید یا اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، گزینه Add some text from your own را انتخاب نمایید. شما قادرید سایز، تراز، طول خط، فاصله گذاری و … را بر اساس سلیقه خود تنظیم کنید.

طرز تهیه آلو بخارا در منزل/ خوص آلو بخارا چیست؟
بخوانید:

اپلیکیشن Canva فونت های متفاوت و زیادی را در اختیار شما می گذارد اما اگر تمایل داشته باشید از فونت های خاص خود را استفاده کنید، می توانید از نسخه پولی آن بهره ببرید.

در انتها لازم است روی گذینه دانلود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. با این کار، طراحی شما به شکل خودکار در دستگاه ذخیره می شود، در نتیجه شما به آسانی می توانید آن را در استوری اینستاگرامتان آپلود نمایید.

اما اگر تصمیم داشته باشید یک فونت سفارشی را به ویدئوی استوری اینستاگرام خود بیافزایید، چه کاری می بایست انجام داد. برای انجام این کار شما می توانید از یک اپلیکیشن طراحی گرافیک استفاده نمایید. «Hype Type» و «Videorama» یا «Vont» این امکان را به شما می دهند تا فونت های سفارشی اینستاگرام را به ویدیوهای خود بیافزایید.

تغییر فونت اینستاگرام

 برای انجام این کار با استفاده از Type Hype ابتدا می بایست اپلیکیشن را باز نموده و به ویدئوهای تلفن همراه دسترسی پیدا نمایید. زمانی که ویدیوی مورد نظر را پیدا نمودید، روی گذینه T در پایین صفحه ضربه بزنید. در اینجا شما می توانید از میان مجموعه ای از متن های متحرک و غیرمتحرک فونت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب گزینه مورد نظرتان، روی گذینه «چک مارک» ضربه بزنید و ویدیو را در تلفن همراه خود دانلود نمایید.

استفاده از قالب استوری های اینستاگرام

گزینه دوم شما برای تغییر فونت سفارشی اینستاگرام در استوری این است که از قالب های پیش ساخته استوری اینستاگرام استفاده نمایید.

خوبی استفاده از یک قالب آماده در این است که آن ها به طور معمول توسط طراحان گرافیک ساخته می شوند. در نتیجه اگر در ترکیب رنگ و همخوان بودن اجزا مشکل دارید، یک قالب پیش ساخته استوری بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

آموزش تغییر فونت اینستاگرام

سایت اینترنتی «Later» مجموعه ای از قالب های رایگان استوری اینستاگرام را برای کمک به کاربران طراحی کرده است. این مجموعه شامل ۴ سبک منحصر به فرد و ۱۹ طرح استوری منحصر به فرد است که می توانید برای ایجاد قالب های متناسب و هماهنگ با برند خود را از آن استفاده کنید. بعد از دانلود مجموعه، به فایل های فتوشاپی که متن و تصاویر آن کاملا قابل تنظیم و ویرایش است، دسترسی پیدا خواهید کرد.

شارژ گوشی بدون شارژر با روش های امروزی و مدرن
بخوانید:
اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع