مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

آموزش بورس و سه نکته اساسی که باید یاد بگیرید!

۲۷ آذر ۱۳۹۸

آموزش بورس و آشنایی با زیر و بم سرمایه گذاری در این بازار بدون شک به شما کمک می کند تا بتوانید سود لازم را در بلند مدت به دست آورید. براساس نظر کارشناسان اقتصادی گام گذاشتن در هر بازاری به طور کل و وارد شدن به بازار بورس به طور خاص اگر بدون اطلاعات لازم صورت گیرد، امری خطرناک و ریسکی بزرگ می باشد. برای تضمین سرمایه خود و موفقیت در سرمایه گذاری در بورس اولین گام دریافت آموزش های لازم و آشنایی با مفاهیم بورس می باشد. کسب دانش و اطلاعات کافی در این زمینه می تواند آینده شما را از استرس و نگرانی خالی کند.

مجله اینترنتی کافه نبات در این بخش قصد دارد اهمیت آموزش بورس را برای شما روشن سازد.

آموزش بورس

برای آموزش بورس از کجا شروع کنیم؟

همان طور که گفته شد اولین گام برای وارد شدن به بازار بورس  دریافت آموزش بورس می باشد و در ادامه باید کد بورسی دریافت نمایید. کد بورسی یک شناسه اختصاصی ست که با داشتن آن دیگر نیازی نیست در کارگزاری اقدام نمایید.

آموزش گام به گام سرمایه گذاری در بورس، کسب دانش کافی در این زمینه، آشنایی با تحلیل تکنیکی و درک مفاهیم تحلیل اساسی» همه و همه در آموزش های مربوط به بورس اتفاق می افتد. برای این کار می توانید در کلاس های مستقیم آموزش سرمایه گذاری در بورس شرکت کنید یا از فیلم های آموزشی رایگان، بسته های آموزشی آن لاین، مقالات و کتاب های بورسی مرجع استفاده نمایید. آموزش خرید سهام در بازار بورس، کسب درآمد از طریق بورس، یادگیری معاملات آن لاین و سرمایه گذاری در بورس در کلاس ها و مجموعه های آموزشی مربوط به بورس آموزش داده می شود.

 چرا سرمایه گذاری در بازار بورس؟

هدف اصلی آموزش بورس کمک به شما برای وارد شدن به بازار بورس می باشد. بدون شک برای این کار دلایل خاص خود را دارید. اگر تاکنون برای کسب درآمد از بازار بورس وارد نشده اید، هرچه سریع تر باید این  کار را انجام دهید چون سرمایه گذاری در بازار بورس می تواند به شما کمک کند «سود بیشتری نسبت به دیگر بازارها به دست آورید، از سرمایه گذاری قانونی لذت ببرید، به یک بازار شفاف دسترسی داشته باشید، از قابلیت نقد شوندگی بیشتر بهره مند گردید، با سرمایه گذاری در شرکت های ایرانی به تولید ملی کمک کنید و از تنوع ابزارهای سرمایه گذاری به تناسب سرمایه خود استفاده نمایید.»

پرورش الاغ ، شغلی پر سود با سرمایه کم/ محصولات شیر الاغ و سود هنگفت آن
بخوانید:

آموزش بورس (قدم اول)

اولین قدمی که در آموزش بورس فرا می گیرید، دریافت کد رسمی و کد معاملاتی ست که با نام کد بورسی یا کد سهامداری نیز یاد می شود. شرکت های کارگزای رابط بین شما و بازار بورس به حساب می آیند و کار انتقال سفارشات خرید و فروش سهام به سامانه معاملاتی بورس را انجام می دهند. سرمایه گذار می تواند با دسترسی به نرم افزار معاملات آن لاین سفارش را به طور مستقیم ثبت کند یا خود کارگزار به صورت دستی آن را انجام دهد. هویت شما در بورس تهران توسط کد معاملاتی شما مشخص می گردد.

انتخاب از بین ۱۰۰ شرکت فعال کار ساده ای به نظر نمی رسد. بنابراین سعی کنید برای شروع کار، یک کارگزار(شرکت) با خدمات دهی مناسب، افتتاح حساب و دریافت کد بورسی بدون مراجعه حضوری را انتخاب نمایید. ۳ تا ۴ روز پس از ثبت نام، کد معاملاتی به موبایل یا ایمیل شما ارسال می شود و می توانید خرید و فروش سهام را انجام دهید. به یاد داشته باشید که برای خرید اوراق بهادار باید از طریق یکی از شرکت های کارگزاری اقدام کنید. برای این کار می توانید «حضوری به کارگزاری مراجعه کرده سفارش خرید یا فروش بدهید، به صورت تلفنی به کارگزاری خرید و فروش سهام را انجام دهید، از طریق اینترنت سفارش دهید یا از طریق سامانه آن لاین به صورت مستقیم توسط خود فرد معامله نمایید.»

آموزش بورس(سیستم معاملات آن لاین)

نکته دیگر در آموزش بورس خرید یا فروش سهام از طریق سیستم معاملات آن لاین می باشد. این سیستم بهترین روش معاملات به حساب می آید و خرید و فروش آنی و لحظه ای از طریق این سیستم امکان پذیر است. به محض وارد کردن سفارش در سیستم معاملات آن لاین، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می شود و نیاز به وارد کردن سفارشات به سامانه توسط خود کارگزار نیست.

آموزش بورس
نرم افزار مفید تریدر

آموزش بورس (قدم دوم)

اکنون که می دانید آموزش بورس به شما مهارت لازم برای سرمایه گذاری در بورس را می دهد بهتر است با قدم دوم که همان آشنایی با مفاهیم و قوانین بورس است آشنا شوید. اطلاعاتی مانند اینکه آیا بازار بورس ۲۴ ساعته باز است و معامله انجام می شود یا تفاوت فرابورس با بورس در چیست. یادگیری قوانین و اصطلاحات در سرمایه گذاری در بورس اهمیت زیادی دارد.

آموزش نقاشی با گواش / با این نکات حرفه ای نقاشی کنید!
بخوانید:

یادگیری روش تحلیل و انجام معاملات (قدم سوم)

اینکه چگونه تحلیل کنیم و معامله انجام دهیم، گام سوم در آموزش بورس می باشد. شما باید یاد بگیرید که اوراق بهادار را در چه زمانی بخرید و چه زمانی بفروشید تا سود لازم را به دست آورید. تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال برای این کار لازم است و تجربه و تمرین نیز می تواند به شما کمک کند.

به هر صورت اینک که با آموزش بورس آشنا شدید، حواستان را حسابی جمع می کنید تا با انجام یک معامله درست سود خوبی به دست آورید و کاری نکنید که سرمایه شما از بین برود. در صورتیکه با آمادگی لازم به بازار بورس وارد شوید، بدون شک از کار و کسب خود لذت خواهید برد و ریسک های این کار را به حداقل خواهید رساند. اگر قبل از وارد شدن به بازار بورس با بسیاری از افراد مشورت کنید، شما را از وارد شدن به این کار منع خواهد کرد و خواهد گفت که ریسک کار بالاست. شما اما مبنای تصمیم خود را تنها روی گفته های این افراد قرار ندهید. با دریافت آموزش های لازم در مورد بازار بورس بدون شک آماده وارد خواهید شد و به راحتی خواهید توانست تحلیل های لازم در مورد خرید و فروش را انجام دهید.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع