مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

بهترین ورزشکار سال ایران کدام است؟

۱۱ آبان ۱۳۹۸

بهترین ورزشکار سال ۱۳۹۸ را می‌بایست در میان کشتی گیران تیم ملی کشتی فرنگی و تیم ملی کشتی آزاد جستجو کرد. کشتی گیران آزاد و فرنگی کار تیم ملی توانستند در ماه اردیبهشت امسال با کسب مجموع ۱۱ مدال طلا بر روی سکوی قهرمانی آسیا بایستند.

بهترین ورزشکار سال
بهترین ورزشکار سال

بهترین ورزشکار سال در میان آزادکاران

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای سوم و چهارم اردیبهشت سال ۱۳۹۸ در شهر شیان کشور چین برگزار گردید. تیم کشتی آزاد ایران با کسب ۷ مدال طلا و سه مدال برنز با اقتدار توانست قهرمان این رقابت‌ها باشد. در ادامه روند طلایی شدن آزادکاران تیم ملی را شرح می دهیم.

رضا اطراری

در وزن ۵۷ کیلو رضا اطری بعد از استراحت در دور اول در دور بعدی با نتیجه ۱۴ بر چهار حکمت اله وحیداف از تاجیکستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. او در نیمه نهایی با نتیجه دو بر یک از سد محمودجان شاوکاتوف صاحب مدال نقره آسیا از ازبکستان عبور کرد و راهی رقابت نهایی شد. اطری در رقابت نهایی در نبرد با کوم سونگ کانگ صاحب مدال نقره رقابت‌های آسیایی سال گذشته از کره شمالی با نتیجه نه بر سه پیروز گشت و به مدال طلای اسیا دست پیدا کرد.

بهنام احسان پور

در وزن ۶۱ کیلو بهنام احسان پور در دور اول درمقابل سیریپونگ جومپاکام از تایلند با نتیجه ده بر صفر پیروز گشت. او در دور بعدی راحول آواره از هند را با نتیجه چهار بر صفر و ضربه فنی از مقابل برداشت و راهی نیمه نهایی شد. او در نیمه نهایی درمقابل جین چئول کیم از کره جنوبی با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز گشت و به رقابت نهایی راه پیدا کرد. احسان پور در رقابت نهایی درمقابل مینگهیو لیو صاحب مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از چین با نتیجه دو بر یک پیروز گشت و به مدال طلای آسیا دست پیدا کرد.

بهمن تیموری

در وزن ۷۹ کیلو بهمن تیموری بعد از استراحت در دور نخست، در دور بعدی با نتیجه ۱۱ بر چهار اویبک نصیراف از قرقیزستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. او در نیمه نهایی زوپینگ لین از چین را با نتیجه ۱۲ بر دو و ضربه فنی شکست داد و به رقابت نهایی راه پیدا کرد. تیموری در رقابت پایانی با نتیجه سه بر صفر از سد پراوین رانا از هند عبور کرد و به مدال طلای آسیا دست پیدا کرد. وی یکی از مدعیان مقام بهترین ورزشکار سال است.

دستمزد مربیان جام جهانی ۲۰۲۰ چقدر است؟
بخوانید:

کامران قاسم پور

در وزن ۸۶ کیلو کامران قاسم پور بعد از استراحت در دور نخست، در دور بعدی با نتیجه ده بر صفر درمقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز گشت و به رقابت نیمه نهایی راه پیدا کرد. او در این رقابت درمقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از ۴۰ ثانیه با نتیجه ده بر صفر پیروز رشد و راهی رقابت نهایی شد. قاسم پور در این رقابت نیز با نتیجه ده بر صفر علی گادجی گامیدگادجیف از قرقیزستان را از مقابل برداشت و به مدال طلا رسید.

علیرضا کریمی

در وزن ۹۲ کیلو علیرضا کریمی در دور نخست با نتیجه ده بر صفر چنگیز کریم کولوف از قرقیزستان را شکست داد. او در دور بعدی درمقابل آتسوشی ماتسوموتو صاحب مدال برنز جهان از ژاپن در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه ده بر صفر پیروز گشت و راهی نیمه نهایی شد. کریمی در این رقابت عزیزبک سولیف از ازبکستان را با نتیجه ده بر صفر شکست داد و به رقابت نهایی راه پیدا کرد. او در این رقابت با نتیجه ۱۱ بر صفر ویکی از هند را شکست داد و به مدال طلای آسیا دست پیدا کرد.

رضا یزدانی

در وزن ۹۷ کیلو رضا یزدانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر سلیم موحامت موحادیف از ترکمنستان را شکست داد. او در دور بعدی درمقابل ماگومد موسی یف از قرقیزستان با نتیجه ۱۶ بر چهار پیروز گشت و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. او در نیمه نهایی با نتیجه نه بر سه علی شیر یرگالی از قزاقستان را شکست داد و راهی رقابت پایانی شد. یزدانی در رقابت نهایی با نتیجه هفت بر چهار از سد باتزول اولزیسایخان از مغولستان عبور کرد و برنده مدال طلای آسیا شد. به عقیده بسیاری وی بهترین ورزشکار سال است.

یداله محبی

در وزن ۱۲۵ کیلو یداله محبی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد مظفر ژاپویف از قرقیزستان عبور کرد. او در دور بعدی با نتیجه ده بر صفر دونگ هوان کیم از کره جنوبی را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محبی در نیمه نهایی درمقابل حسن بوی رحیم اف از ازبکستان نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز گشت و راهی رقابت نهایی شد. او در رقابت نهایی با نتیجه دو بر یک ژی او دنگ صاحب مدال نقره جهان و رقابت‌های آسیایی از چین را با نتیجه دو بر یک از مقابل برداشت و به مدال طلای آسیا دست پیدا کرد.

ترامپولین چیست ؟ فواید بی نظیر جستانه برای جسم و روح شما!
بخوانید:

بهترین نتیجه ورزشکار ان فرنگی کار در سال ۹۸

بازی‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا نیز در روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت سال جاری در شهر شیان چین برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب چهار مدال طلا و سه برنز به قهرمانی آسیا رسید. این نتیجه یکی از بهترین نتایج ورزش ایران در سال ۱۳۹۸ بود که حاصل تلاش روحیه ورزشکار و خستگی ناپذیر فرنگی کاران ایرانی بود.

محمدرضا گرایی

در وزن ۷۲ کیلو محمدرضا گرایی بعد از استراحت در دور اول در دور بعدی با نتیجه هشت بر صفر درمقابل آرام واردانیان صاحب مدال برنز آسیا از ازبکستان به پیروزی دست پیدا کرد و به نیمه نهایی رفت. او در نیمه نهایی با نتیجه نه بر سه از سد دمیو ژاداریف صاحب مدال نقره جهان از قزاقستان عبور کرد و راهی رقابت نهایی شد. گرایی در رقابت نهایی با نتیجه ۵ بر صفر هیو جون ژانگ از چین را از مقابل برداشت و به مدال طلای آسیا دست پیدا کرد.

سعید عبدولی

در وزن ۸۲ کیلو سعید عبدولی بعد از استراحت در دور نخست در دور بعدی با نتیجه نه بر صفر از سد ماخات یریژیپوف قهرمان آسیا از قزاقستان عبور کرد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. او در نیمه نهایی درمقابل جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان با نتیجه ده بر صفر به برتری رسید و به رقابت نهایی راه پیدا کرد. عبدولی در این رقابت با نتیجه ۸ بر صفر سینگ هارپریت از هند را شکست داد و برنده مدال طلای آسیا شد. شماری معتقدند وی بهترین ورزشکار سال است.

حسین نوری

در وزن ۸۷ کیلو حسین نوری در رقابت نخست فی پنگ صاحب مدال برنز آسیا از چین را با نتیجه سه بر یک شکست داد. او در دور بعدی ماتسو سومی صاحب مدال نقره آسیا از ژاپن را با نتیجه چهار بر دو شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. نوری در نیمه نهایی با نتیجه سه بر یک از سد رستم آساکولوف صاحب مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان عبور کرد و راهی رقابت نهایی شد. او در این رقابت کومار سونیل از هند را با نتیجه دو بر صفر شکست داد و به مدال طلای آسیا دست پیدا کرد.

لیست کامل لوازم کوه نوردی + توصیه های کابردی برای کوه نوردی
بخوانید:

امیر قاسمی منجزی

در وزن ۱۳۰ کیلو امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه دو بر یک مورات رامونوف صاحب مدال نقره آسیا از قرقیزستان را شکست داد. او در دور بعد و در نیمه نهایی با نتیجه هشت بر صفر مین سئوک کیم صاحب مدال برنز جهان و رقابت‌های آسیایی از کره جنوبی را از مقابل برداشت و به رقابت نهایی راه پیدا کرد. قاسمی منجزی در رقابت نهایی مومینجان عبداله یف قهرمان رقابت‌های آسیایی سال گذشته از ازبکستان را با نتیجه سه بر دو شکست داد و برنده مدال طلای آسیا شد.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع