مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

گرم کردن ماشین قبل از حرکت؛ مضر یا مفید؟

۱۱ آذر ۱۳۹۸

گرم کردن ماشین قبل از حرکت عادتی ست که بسیاری از صاحبان خودرو به صورت سنتی انجام می دهند حتی اگر ماشین های مدل بالا و مدرنی چون بوگاتی داشته باشند. خیلی ها در روزهای سرد زمستان پس از روشن کردن ماشین نیم ساعت خودرو خود را در جا می گذارند تا نیم ساعت کار کند تا به اصطلاح خودشان گرم شود. این رانندگان تصور می کنند گرم کردن خودرو در زمستان به صورت درجا سبب بهتر کار کردن موتور ماشین می شود و قلب خودرو سالم بماند.

با ما در مجله اینترنتی کافه نبات همراه شوید تا با جزئیات گرم کردن ماشین آشنا شوید.

گرم کردن ماشین؛ مضر یا مفید؟

گرم کردن ماشین در زمان های نه چندان دور که بیشتر خودروها کاربراتوری بودند شاید عمل مناسبی برای حفظ سلامت موتور ماشین به حساب می آمد اما امروز که به لطف تکنولوژی پیشرفته خودروها انژکتوری شده اند این کار دیگر صحیح به نظر نمی رسد.

تحقیقات انجام شده توسط ارگان های  تکنیکی در زمینه صنعت خودرو نشان می دهد رها کردن ماشین روشن به صورت درجا به مدت نیم ساعت یا  کمتر نه تنها سودی به حال موتور خودرو ندارد که به موتور صدمه هم می زند.  مهندسان مکانیک معتقدند در موتورهای  احتراقی در صورتیکه خودرو به صورت درجا روشن رها شود موتور آن آسیب می بیند.

به گفته آنان در موتورهای بنزینی این کار نه تنها باعث اسراف در سوخت به شمار می رود که سبب می شود روغن از روی سیلندر و پیستون ها به اطراف پاشیده شود و تأثیر مخربی روی عمر خودرو بگذارد.

گرم کردن ماشین چگونه به موتور آسیب می رساند؟

همان طور که گفته شد گرم کردن ماشین در موتورهای احتراقی شاید کار مفیدی برای افزایش طول عمر موتور ماشین باشد. در موتورهای بنزینی با سرد شدن هوا بنزین به خوبی به بخار تبدیل نمی شود و به همین دلیل بخار سوخت به اندازه کافی تولید نمی گردد و عمل احتراق به خوبی در موتور صورت نمی گیرد.

گرم کردن ماشین
گرم کردن ماشین

این مشکل در موتورهای انژکتوری اما رفع شده است. در این موتورها سوخت بوسیله یک پمپ مکانیکی یا برقی با فشار به داخل لوله های سوخت رسانی و ریل سوخت وارد می شود و در ادامه انژکتورها که نوعی شیر محسوب می شوند به پشت سوپاپ هوا یا درون سیلندر به صورت پودر شده پاشیده می شود.

روغن هیدرولیک در خودرو چه کاربردی دارد؟
بخوانید:

در موتورهای انژکتوری مخلوطی از هوا و سوخت برای احتراق در موتور و تولید انرژی همواره فراهم است. موتورهای انژکتوری طوری طراحی شده اند که در زمان سردی هوا برای احتراق موتور سوخت بیشتری وارد محفظه می گردد و در این وضعیت اگر گرم کردن خودرو صورت گیرد یعنی ماشین به صورت درجا کار کند، مقدار زیادی سوخت اضافه وارد محفظه احتراق می شود و بخشی از آن به دیواره های سیلندر رسیده روغن موجود در پیستون ها را با خود می شوید. تکرار این روند در طولانی مدت عمر موتور ماشین را کاهش می دهد.

به جای گرم کردن ماشین آرام حرکت کنید

همان طور که دیدید گرم کردن ماشین در خودروهای انژکتوری نه تنها سودی به حال موتور ماشین ندارد که مصرف سوخت را بالا برده به موتور ماشین ضربه می زند. به نظر مکانیک های حرفه ای به جای درجا کار کردن ماشین بهتر است خودرو حرکتی آرام داشته باشد.

حرکت آرام باعث می شود گرمای رادیاتور و خود موتور به چرخش درآید و سنسور را به صورت تدریجی گرم نماید. با گرم شدن سنسور  ارسال سوخت مقدار تزریق سوخت را به تدریج کم می کند. اما به یاد داشته باشید پس از روشن کردن خودرو و آغاز حرکت آرام به موتور ماشین فشار زیادی وارد نکنید و آرام حرکت کنید تا همه چیز برای موتور عادی شود.

همین طور به یاد داشته باشید که خودرو متوقف با موتور روشن علاوه بر اینکه هزینه های شما را بالا می برد ممکن است سبب خفگی با گاز مونواکسید کربن به ویژه در خودرو با پنجره بسته یا خودرو پارک شده در گاراژ و نیز خودرویی که برف اطراف آن را فرا گرفته، شود. در بسیاری از خودروهای مدرن امروزی در قسمت کنسول راننده نشانگری آبی رنگ قرار گرفته است. تا زمانیکه چراغ این نشانگر روشن است نباید شتاب ناگهانی و شدید داشته باشید.

سم پاشی درخت و باغ و نکات کاربردی/ بهترین زمان سم پاشی درخت
بخوانید:

روغن موتور خود را بهبود ببخشید

همان طور که گفته شد گرم کردن ماشین اقدام مناسبی برای افزایش طول عمر موتور خودرو نیست. به پیشنهاد کارشناسان به جای این کار بهتر است از روغن موتورهای با کیفیت عالی در هوای سرد استفاده کنید. روان سازی حرکات اجزای مختلف ماشین وانتقال حرارت هنگام گرم شدن از وظایف اصلی روغن موتور می باشد. برخی روغن های موتور مانند روغن های سبک با ویسکوزیته کم برای فصول سرد و دمای پایین مناسب هستند. برای مثال روغن موتور OW تا منفی چهل درچه قابلیت پمپ شدن خود را حفظ می کند.

بنابراین برای اینکه خودرو سالمی داشته باشید به جای اقدام به گرم کردن ماشین سعی کنید به آرامی حرکت کنید و به یاد داشته باشید که پدال گاز را تا آخر فشار ندهید. قبل از فشار آوردن به ماشین اجازه دهید مایعات و مواد سیال موجود در بخش های مختلف ماشین به دمای بهینه برسد. گرم شدن روغن گیربکس و دیفرانسیل در حرکت با سرعت کم  اتفاق می افتد.

اگر چند ثانیه پس از استارت زدن حرکت آرام داشته باشید تمامی اجزای خودرو به طور متناسب به دما و شرایط استاندارد برای عمل کردن می رسد. به یاد داشته باشید که در جا کار کردن ماشین هیچ کمکی به گرم شدن اجزای مختلف ماشین نمی کند. بنابراین این باور قدیمی که رها کردن ماشین با موتور روشن به مدت طولانی نیم ساعت نه تنها کمکی به افزایش طول عمر موتور ماشین نمی کند که مصرف سوخت را افزایش داده به موتور خودرو آسیب وارد می کند.

اگرچه در مورد ماشین های با موتور احتراقی قدیمی گرم کردن درجا شاید بی تأثیر نباشد اما برای خودروهای پیشرفته گرم کردن درجا هیچ سودی برای خودرو ندارد.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع