مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

هزینه سفر خارجی به کشورهای مختلف چقدر برایتان آب میخورد؟!

۴ شهریور ۱۳۹۸

اولن نکته در مورد هزینه سفر خارجی این است که بگوییم سفر کردن چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی اش علاوه بر خوبی هایی که دارد در صورتیکه با برنامه ریزی درست انجام نشود و فرد براساس علایق و احساسات خود اقدام به این کار کند، ممکن است چنان جیب شما را خالی کند که تا مدت ها مجبور شوید برای جبران آن کار کنید. حالتی را تصور کنید که پول لازم برای رفتن به یک سفر خارجی را پس انداز کرده اید اما چنان غرق شادی و هیجان سفر می شوید که جدول مصارف را کنار می گذارید و دیوانه وار می خرید و می خورید و می پوشید! اینجاست که موقع بازگشت دست به عصا می شوید، به زور خود را به خانه می رسانید و متوجه می شوید هزینه سفر خارجی بسیار بیشتر از آنچه پیش بینی می کردید می باشد.

با ما در مجله اینترنتی کافه نبات همراه شوید تا با هزینه سفر خارجی آشنا گردید.

استرس سفر خارجی

رفتن به یک سفر خارجی شاید چند برابر مسافرت داخلی استرس و دلهره داشته باشد چراکه قرار است به کشوری وارد شوید که زبان، فرهنگ و آداب و رسومی متفاوت دارد و از همه مهمتر واحد پول آن با کشور مبدأ شما فرق می کند و اگر آشنایی کامل با نرخ ارز و مکان های صرف پول نداشته باشید ممکن است در دام افراد سود جو افتاده پول زیادی را از دست بدهید.

بنابراین توصیه می شود برای مدیریت هزینه سفر خارجی به نکاتی چون “دانستن نرخ ارز قبل از مسافرت، کسب اطلاعات در مورد شرایط برداشت پول در کشورهای خارجی، رفتن به بانک برای تبدیل پول و امتناع از تبدیل پول در صرافی های موجود در فرودگاه ها، دانستن هزینه ورود به یک کشور خارجی و به همراه داشتن ارز خارجی” توجه داشته باشید تا علاوه بر لذت بردن از سفر خارجی به کاهش هزینه هایتان نیز کمکی کرده باشید.

هزینه سفر خارجی
هزینه سفر خارجی

سفر خارجی لاکچری، متوسط یا کاملا معمولی

نکته دوم در هزینه سفرهای خارجی، انتخاب مقصد یا همان کشوری که قرار است به آن مسافرت کنید می باشد. کشورهای جهان براساس امکانات، سبک زندگی، کلاس جهانی، سطح رفاه، میزان امنیت، درصد جاذبه های توریستی، امکانات حمل و نقل و چندین عامل دیگر ممکن است به سه دسته عمده “کشورهای کاملا پیشرفته که به آنها لاکچری می گویند، کشورهای متوسط و کشورهای معمولی” تقسیم شوند. بدون شک حسب اینکه شما کدام یک از این  کشورها را انتخاب می کنید، هزینه های سفرتان نیز تغییر می کند.

بیابان زدایی چیست و چگونه می توان بیابان را زدایید؟!
بخوانید:

کشورهای ارزان برای مسافرت خارجی

همان طور که گفته شد هزینه سفر خارجی بسته به نوع کشور تفاوت می کند. سفر به برخی از کشورها نه تنها برای شما هزینه مناسبی به دنبال خواهد داشت که ممکن است در برخی موارد پایین تر از آنچه برنامه ریزی کرده اید برایتان رقم بخورد. کشورهایی مثل “ترکیه، ایران، بلغارستان، اسپانیا، ژاپن، آرژانتین، امریکا، اندونزی، هند، مکزیک، ایتالیا و آفریقای جنوبی” از جمله کشورهایی است که سفر به آنها می تواند برای شما ارزان باشد.

هند

در کشوری مثل هند می توانید یک روز را با ۲۰ دلار به خوبی به پایان ببرید. یک هتل شیک تنها شبی ۴۰ دلار، یک فنجان قهوه ۱ دلار و یک پرس غذا تنها چند دلار برای شما هزینه دارد.

ژاپن

سفر به ژاپن برخلاف تصور عامه می تواند ارزان باشد به شرطی که به جای هتل های ۵ ستاره در مهمان خانه های سنتی ژاپن که مینشوکو نام دارد  اقامت کنید، از رستوران های محلی غذا بخرید و از قطار شهری برای دیدن جاذبه های توریستی استفاده کنید.

ایتالیا

اگر به ایتالیا سفر می کنید حواستان باشد که به جای خرید یک خرچنگ ۸۰۰ دلاری در ونیز و دیگر هزینه های مشابه اینچنینی به یک رستوران معمولی بروید و یک بشقاب پاستا را به قیمت تنها ۱۵ دلار بخرید و برای یک فنجان قهوه تنها ۱٫۵۰ دلار پرداخت نمایید. همین طور برای اقامت از آپارتمان های ارزانی که در سراسر این کشور وجود دارد استفاده کنید.

آفریقای جنوبی

واحد پول آفریقای جنوبی “راند” است، ۱ دلار در حدود ۹٫۳ راند معامله می شود. با تنها ۱۵ دلار استرالیا می توانید یک شب را در پارک ملی آفریقای جنوبی که “کروگر” نام دارد سپری کنید. پروازها به این کشور ارزان است و نوشیدنی قیمت چندانی ندارد. هتل ها و جاذبه های توریستی هم مانند غذاها در این کشور قیمت مناسبی دارند. با ۸۵ دلار استرالیا می توانید کلی غذا در این آفریقای جنوی بخرید.

یوفو چیست/ دنیای اسرار آمیز بشقاب پرنده ها
بخوانید:

سفر های خارجی لاکچری

همان طور که گفته شد در کنار سفرهای خارجی ارزان قیمت، هزینه سفر خارجی به برخی کشورهای دیگر دنیا می تواند برای شما بسیار گران باشد. اکنونن با توجه به سقوط ریال ایرانی در مقابل دلار هزینه سفرهای خارجی به کشورهای پیشرفته دنیا نیز نجومی شده است به طوریکه یک سفر تقریبا دو  هفته ای به کانادا در حدود ۱۰۰ میلیون تومان، سفر با کشتی گردشگری کروز معمولی بین ترکیه و یونان ۳۳ میلیون تومان و سفر به قطب شمال و جنوب بدون تماشای وال و خرس قطبی نزدیک به ۵۵ میلیون تومان برای شما آب می خورد.  

تعیین سبک سفر برای مدیریت هزینه سفر خارجی

اگر اهل سفرهای خارجی هستید و می خواهید این کار را به هر صورتی که شده انجام دهید چند نکته مهم را در نظر بگیرید: اولین نکته در مدیریت هزینه سفر خارجی تعیین هدف و سبک مسافرت شما می باشد. قبل از سفر تکلیف اقامت، هزینه بلیط و ویزا و دیگر مخارج را مشخص کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید با تور سفر کنید یا می خواهید به تنهایی مسافرت نمایید. تازه با تور هم اگر سفر می کنید نوع تور را تعیین کنید، اینکه تور لاکچری باشد یا معمولی.

مسافرت های خارجی برای ایرانی ها در سال ۱۳۹۷ به دلیل افزایش دلار با کاهش چشمگیری در مقایسه با سال های قبل از جمله سال ۱۳۹۶ مواجه بوده است. زماینکه ۱  دلار ۳۸۰۰ تومان بود هزینه یک شب اقامت در یک هتل شیک مثلا در یونان شبی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود در حالیه اکنون به شبی حداقل ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. از آنجایی که نزدیک به شصت درصد هزینه سفر خارجی روی اقامت و خورد و خوراک صرف می شود افزایش نرخ دلار سفر های خارجی برای ایرانیان را به یک کابوس تبدیل کرده است.

عمر کره زمین چقدر است؟ راه های تشخیص عمر زمین
بخوانید:
اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع