مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

نقاشی با اعداد با اعداد فارسی و انگلیسی/ بزرگترین نقاشی اعداد تاریخ چیست؟

۲۷ آذر ۱۳۹۸

نقاشی با اعداد را شاید هر کدام از ما در کودکی با عدد ۱۴ و کشیدن یک پرنده تجربه کرده باشیم. نوستالژی زیبایی که به ما حس نقاش بودن می داد.

یکی از راه های پرورش کودکان که شاید کمتر مورد توجه قرار می گیرد ولی بیشتر از دیگر ابزارهای آموزش کارآمد است، نقاشی می باشد.

رنگ ها و تصاویر بیشتر از هر چیز دیگری می تواند ذهن بچه را متوجه خود سازد، جدای از هر چیزی برای زنده کردن خلاقیت و استعداد کودکان بسیار موثر است.

برای خلق یک نقاشی کافی است که کودک قلم به دست بگیرد و با رنگ آشنا شود. این نقاشی ها می تواند بر روی در و دیوار و یا کاغذ و بوم نقاشی باشد.

نقاشی مهم ترین وسیله آموزشی است که کودک از سال های اول زندگی می تواند به وسیله آن خودی نشان دهد و اعتماد به نفس خود را پرورش دهد.

نقاشی با اعداد

این روزها نقاشی با اعداد برای کودکان به شکل یک سرگرمی و هنر روزمره در آمده است. وسیله اولیه ای که کودکان با آن نقاشی می کشند مدادهای رنگی هستند.

مداد رنگی ها وسیله ای مناسب برای کشیدن نقاشی های کودکانه هستند. قیمت مناسب و رنگ های متنوع شان، باعث شده است که این وسیله کارآمد و زیبا از قدیم همچنان در جای خود پا برجا باشند.

از آنجایی هم که کار با مدادهای رنگی نسبت به آبرنگ و گواش باعث کثیف شدن و رنگی شدن سر و صورت بچه ها نمی شود مورد استقبال بیشتری واقع می شود.

البته اگر می خواهید رنگ آمیزی سریعی داشته باشید، ماژیک بهترین پیشنهاد است. اما استفاده از ماژیک با مداد رنگی فرق می کند، ماژیک ها را نباید روی کاغذ بفشارید و نباید روی سطحی که قبلا رنگ شده دوباره با ماژیک بکشید.

نقاشی کودکان می تواند به والدین کمک کند تا افکار آنها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و با زیر نظر گرفتن نقاشی های شان می توانند به جنبه های روانی شخصیت کودک خود پی ببرند.

روش های تزئین آجیل شب یلدا و عید نوروز به بهترین شکل ممکن!
بخوانید:

در نقاشی های کودکان، چه نقاشی با اعداد و یا هر نقاشی دیگری، شکل ها و نمادهایی که مشاهده می شود بیانگر یک حس و یا ویژگی روحی خاص است.

در نقاشی کودکان برای درک شخصیت و شاخصه های روحی شان حتی نقطه شروع نقاشی اهمیت دارد، این که از کدام قسمت برگه شروع به نقاشی کشیدن کند، خود بیانگر برخی احساسات درونی کودک می باشد.

نقاشی با اعداد در مدرسه

آموزش نقاشی با اعداد یک روش آموزشی نوین برای انتقال اطلاعات و مفاهیم اعداد در درس ریاضی می باشد. این روش آموزشی، درسی همراه با بازی و سرگرمی برای کودکان دبستانی می باشد.

معلمان دوره های ابتدایی علی الخصوص کلاس های اول، دوم و سوم می توانند درس ریاضی را برای دانش آموزان از حالت کسالت آور خارج کنند و آن را به یک مبحث شیرین و به یادماندنی تبدیل کنند.

دانش آموزان با کمک معلم خود می توانند پای تابلو با هر کدام از اعداد مطابق با خلاقیت و نو آوری خود یک نقاشی بکشند. این کار علاوه پرورش خلاقیت می تواند درس ریاضی را برای بچه ها شیرین کند.

نقاشی با اعداد یک تفریح بسیار هیجان انگیز و مناسب سن برای کودکان به شمار می رود. آنها می توانند به وسیله نقاشی با اعداد قوه تخیل خود را تقویت کنند.

این آموزش می تواند هم برای اعداد فارسی باشد و هم برای اعداد انگلیسی. اگر ساعتی از کلاس های درسی
کودکان به زبان انگلیسی تعلق دارد، مربی این درس می تواند با کمک اعداد انگلیسی و نقاشی با این اعداد، به راحتی بچه ها را با نحوه نوشتن این اعداد آشنا کند.

نقاشی با اعداد از آنجایی که به صورت مرحله ای انجام می شود، می تواند طریقه درست کشیدن یک نقاشی را به کودک آموزش دهد.

نقاشی های مرحله ای می توانند به کودکان و حتی بزرگسال نحوه کشیدن صحیح یک نقاشی را قدم به قدم آموزش دهد.

لوازم ماهیگیری چیست؟ سفر تا صد ماهیگیری را با ما بیاموزید
بخوانید:

با کمک نقاشی های مرحله به مرحله، دانش آموز به راحتی می تواند حیوانات گوناگون را طراحی کند و مهارت خود را در زمینه کشیدن نقاشی بالا ببرد، از طرفی هم این کار باعث می شود اعتماد به نفس کودک افزایش پیدا کند.

بزرگترین نقاشی اعداد در تاریخ

یکی از هنرمندان نقاش در لهستان، تقریبا تمام عمر خود را صرف نقاشی با اعداد کرد، او این کار را انجام می داد تا نقاشی با اعداد را به عنوان نمادی از گذر زمان نشان دهد.

او کار خود را با عدد یک شروع کرد و در هر روز ۴۰۰ عدد را به صورت متوالی نقاشی می کرد. او آخرین نقاشی عمر خود را در آگوست ۲۰۱۱ کشید که تا آن زمان به عدد ۵۶۰۷۲۴۹ رسیده بود.

بزرگترین نقاشی اعداد

این نقاشی با اعداد که به عنوان بزرگترین نقاشی با اعداد در تاریخ به شمار می رود، یک تصویر فلسفی و معنوی از گذر زمان و همچنین زندگی و مرگ انسان ها است.

این نقاش لهستانی در یکی از روزهای سال ۱۹۶۵ زمانی که در کافه ای با همسرش نشسته بود طرح نقاشی با اعداد به ذهنش خطور کرد و هنگامی که به کارگاهش برگشت کار خود را از عدد یک شروع کرد که این آغاز به بزرگترین نقاشی عددی تاریخ تبدیل شد.

او در ابتدا یک قلم مو برداشت و عدد یک را در گوشه سمت چپ بوم خود نقاشی کرد و این اعداد را ادامه داد. وی ۴۶ سال از عمر خود را صرف نقاشی با اعداد کرد. او امیدوار بود به عدد ۷۷۷۷۷۷۷ برسد اما متاسفانه عمر، با او همراه نبود.

رومان در میانه کار تصمیم گرفته بود هر بومی را که نقاشی می کند یک درصد از بوم قبلی سفیدتر باشد تا جایی که نقاشی با رنگ سفید بر روی سفید رسیده بود.

در سال ۲۰۰۸ او به ایده ای که مد نظر داشت رسید و در سه سال باقی مانده از عمرش اعداد سفید بر روی بوم های سفید کشیده می شدند.

روش های تزئین آجیل شب یلدا و عید نوروز به بهترین شکل ممکن!
بخوانید:

او با این کار وجود انسان و محو شدن زندگی را نشان داد همچنین نشان داد که زمان همان طور که ما آن را ایجاد می کنیم منبع ناپدید شدن ماست، طوری که ما همزمان با این که زنده هستیم با مرگ نیز مواجه ایم و او با این نقاشی رمز زندگی بشریت را به تصویر کشید.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع