مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

عمل زیبایی ناف و عوارض جانبی آن/ دلیل انجام عمل زیبایی ناف چیست؟

۱۷ آذر ۱۳۹۸

آمبیلیکوپلاستی یا همان عمل زیبایی ناف است که برای بهبود مشکلات ظاهری ناف انجام می شود و به وسیله آن می توان ناف هایی که شکل ظاهری خوبی ندارند را زیباتر کرد!

به طور معمول عمل زیبایی ناف بعد از انجام جراحی های ابدومینوپلاستی ( پیکر تراشی ) انجام می شود تا نافی جدید ایجاد کنند.

اما ممکن است خیلی ها هم بخاطر این که جراحی زیبایی ناف هم یکی از جراحی های زیبایی است بدون توجه به نیاز خود این کار را انجام دهند! کم نیستند کسانی که دوست دارند همین طوری دستی به سر و روی ناف شان بکشند و شکل آن را تغییر دهند.

این عمل معمولا با بی حس کردن موضع جراحی انجام می دهد و در کنار آن هم از یک مسکن خواب آور استفاده می شود تا شما بیدار باشید اما کمی هشیاری خود را از دست بدهید تا عمل جراحی تان بدون احساس درد پیش برود.

بعد از عمل زیبایی ناف معمولا لازم است حداقل یک هفته استراحت کنید، اما انجام کارهای سبک در روز بعد از عمل جراحی بلا مانع است.

عمل زیبایی ناف
عمل زیبایی ناف

دلیل انجام عمل زیبایی ناف

تاریخچه ناف بر می گردد به آن زخمی که در حین جدا شدن بند ناف در زمان تولد روی شکم فرد باقی می ماند. زمانی که ناف نوزاد توسط پزشک قطع می شود اسکاری که باقی می ماند داخل یک سوراخ جای می گیرد که تشکیل ناف فرو رفته را می دهد.

اگر ناف بیرون قرار بگیرد به آن ناف برجسته می گویند. حالا اکثر مردم ترجیح می دهند که ناف شان از نوع فرو رفته باشد تا مدل برجسته. به همین دلیل تن به عمل زیبایی ناف می دهند تا این به ظاهر مشکل را حل کنند.

این که ناف کسی فرو رفته باشد یا برجسته به عوامل متعددی بستگی دارد. شلی پوست، سفتی عضلات شکم، نحوه اتصال اسکار ناف به ماهیچه زیر پوست و … عواملی است که می تواند باعث شود ناف یک فرد فرو رفته باشد یا برجسته.

رژیم پسر زایی برای پدر و مادر/ توصیه های جداگانه برای پدر و مادرها برای پسر زایی
بخوانید:

دلایلی که یک فرد برای عمل زیبایی ناف خود می تواند داشته باشد عبارتند از؛ عدم وجود ناف و یا شکل نافرم آن از زمان تولد و یا جراحی هایی معیوبی که در گذشته داشته است.

همچنین در کنار برخی ناف ها فتق کوچکی قرار دارد که عمل زیبایی ناف به خاطر برداشته شدن آن نیز انجام می شود.

برخی افراد ناف های شان صاف و یا کشیده است، تمایل به داشتن نافی گرد، باعث می شود که افراد بخواهند عمل زیبایی ناف انجام دهند. اکثرا فکر می کنند ناف گرد ظاهر جوان تری به فرد می دهد.

گاهی ناف یک نفر دارای انحراف است، یا به صورت یک برآمدگی نامتناسبی باعث شده است سطح شکم زشت به نظر برسد و یا داخل ناف چند لایه چروک قرار داشته باشد.

مراحل انجام عمل زیبایی ناف

اگر جزء کسانی هستید که ناف شما مشکل ظاهری دارد و یا بدون هیچ مشکلی دوست دارید تغییر شکلی در آن به وجود بیاورید ابتدا باید با یک جراح در این خصوص مشورت کنید.

شما باید هر آنچه که از این جراحی انتظار دارید را برای دکتر جراح تان توضیح دهید تا برای او محرز شود که آیا می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند یا خیر.

در این مشاوره مشخص می شود که آیا دلایل شما برای انجام عمل زیبایی ناف کافی است و آیا شما خودتان از نظر وضعیت فیزیکی می توانید این عمل را انجام دهید یا انجام آن برای شما دارای ریسک است.

اگر دیدید که به سوالات شما پاسخ های رضایت بخش داده شد و هر آنچه که در خصوص جراحی زیبایی ناف نیاز داشتید بدانید دانستید، می توانید اقدام به انجام این عمل بکنید.

شاید جراح با دیدن شکم شما، پیشنهاد جراحی زیبایی شکم یا لیپوساکشن را به شما بدهد که عمل زیبایی ناف هم در کنار آن انجام شود.

ایگناتس زملوایس ، قهرمان کاهش مرگ و میر زنان حامله
بخوانید:

در این مرحله شما رضایت نامه ای با این محتوا که از خطرات احتمالی این جراحی آگاهی دارید تکمیل می کنید و پزشک می تواند نوبت شما را مشخص کند تا کارتان انجام شود.

همان طور که گفته شد برای انجام این جراحی، موضع شما را بی حس و خودتان را خواب می کنند به طوری که هیچ گونه ناراحتی احساس نکنید.

البته ممکن است پزشک جراح شما، بیهوشی عمومی را نیز به شما پیشنهاد بدهد، اما از آنجایی که بیهوشی عمومی ریسک بالاتری به همراه دارد بهتر است از همان بیهوشی موضعی استفاده کنید.

بهتر است موضوع بیهوشی را قبل از این که در موقعیت قرار بگیرید با پزشک تان در میان بگذارید و نوع آن را قبل از کار مشخص کنید.

عمل زیبایی ناف شما در کلینیک جراحی و یا بخش جراحی بیمارستان انجام شود. این عمل زیبایی معمولا بیشتر از یک ساعت طول نمی کشد. البته اگر فتق ناف نیاز به برداشته شدن و یا ترمیم داشته باشد زمان آن طولانی تر می شود.

پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این عمل تحقیقات لازم را انجام دهید و پزشکی را که در نظر دارید قبلا امتحان خود را پس داده باشد.

جراحان عمل زیبایی ناف هر کدام تکنیک خاص خود را برای تغییر شکل ناف دارند. معمولا جراح سعی می کند پوست داخل ناف را برش بدهد تا اسکال بعد از عمل کمتر دیده شود.   

بعد از انجام عمل یک پانسمان سبک برای ناف انجام می شود. لوله های تخلیه نیاز نیست و بخیه ها نیز جذب می شود و لازم نیست شما یک بار دیگر برای کشیدن بخیه ها به مرکز درمانی مراجعه کنید.

بسته به نوع عمل زیبایی ناف شما، ممکن است است بعد از چند ساعت از بیمارستان مرخص شوید و در مورد دیگر مدل های زیبایی ناف ممکن است زمان بیشتری را در بر بگیرد.

آلودگی هوای مشهد و هزار و یک نکته مهم!
بخوانید:

عوارض جانبی جراحی ناف

بعد از عمل زیبایی ناف شما درد زیادی احساس نمی کنید و با مسکن هایی که پزشک تجویز می کند به راحتی می توانید همان درد کم را رفع کنید.

کبودی ها و ورم هایی که بعد از عمل انجام می شود معمولا خیلی دوام دار نیستند و در مدت کوتاه از بین می روند.

عمل زیبایی ناف مانند هر جراحی زیبایی دیگر ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد. این عوارض شامل عفونت، تجمع خون یا مایع زیر پوست، واکنش فرد به بیهوشی، بی حسی موضع عمل، ظاهر غیر عادی ناف، که اگر این گونه باشد باید یک عمل جراحی دیگر نیز روی آن انجام شود.

گسترش و ضخیم تر شدن اسکارها که از ناف بیرون می مانند نیز می تواند جزء عوارضی باشد که عمل زیبایی ناف به دنبال خواهد داشت.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع