مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

ظرف بوفه چی بخریم؟! راهنمای خرید بوفه و ظروف آن

۱۵ آذر ۱۳۹۸

بوفه یا همان ویترین محلی است که می توان وسائل تزئینی را داخل آن به نمایش گذاشت، به نظر اغلب افراد، بوفه و ظرف بوفه زیبایی و جلوه و نمای خاصی به فضای منزل شان می دهد؛ همراه کافه نبات باشید تا در این خصوص مطالب تازه تری بخوانید.

قبل از خرید بوفه!

قبل از اینکه بخواهید بوفه خریداری کنید، لحظه ای درنگ کرده و خوب فکر کنید و به این سوالات پاسخ دهید:

شما واقعا وجود بوفه و ظرف های نمایشی داخل آن را دوست دارید؟ یا صرفا به این دلیل که دیگران هم دارند شما هم می خواهید داشته باشید؟

آیا از کارکرد واقعی بوفه اطلاع دارید؟ یا هر ظرفی که دم دست تان بود را می چپانید داخل آن؟

در خرید بوفه و ظرف بوفه افراد به سه دسته تقسیم می شوند؛ گاهی افرادی هستند که مانند کلکسیون دارها به جمع آوری ظروف عتیقه و ارزشمند علاقمندند و به همین منظور وجود یک و یا چندین بوفه در منزل شان نیاز ضروری به حساب می آید.

ظرف بوفه
ظرف بوفه

گاهی نیز افرادی هستند که علاقه دارند از همین ظروف خاصی که برای جهیزیه خود خریداری نموده اند استفاده نکرده و آنها را در محلی به نام بوفه به نمایش بگذارند.

اما دسته سومی نیز وجود دارند که فقط بوفه می خرند چون همه خریده اند. بیائید با خودمان رو راست باشیم، واقعا اگر بوفه مورد علاقه تان نیست نخرید. ولی در نهایت اگر تصمیم دارید که حتما بوفه در منزل داشته باشید ما در ادامه این مطلب به شما کمک می کنیم تا با ظرف هایی که مناسب قرار دادن در بوفه هستند آشنا شوید:

ظرف بوفه

با توجه به اینکه امروزه اغلب افراد مایل به ا ستفاده از بوفه به عنوان بخشی از دکور منزل خود هستند انتخاب ظروفی که مناسب قرار دادن در آن باشد اهمیت زیادی می یابد. هر چند بیشتر این امر سلیقه ای ست ولی تنوع بالایی که وسایل دکوری دارند انتخاب را برای این عده از دوستان سخت می کند.

کدام مارک قاشق و چنگال را بخریم؟ نکات ضروری قبل از خرید سروریس قاشق و چنگال
بخوانید:

در ادامه این مطلب چند نوع از ظروفی که قابل استفاده به عنوان ظرف بوفه می باشند را معرفی می کنیم:

ظروف نقره و عتیقه

بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان و طراحان دکور، اجناس خاصی که حداقل صد سال از آعمر آنها گذشته باشد، بر اساس بسیاری معیار های دیگر که مورد بررسی قرار خواهند گرفت، آنتیک یا عتیقه محسوب می گردند. اشیا قدیمی، آنتیک و یا به نوعی عتیقه نیز که همیشه طرفداران خاص خود را دارند؛ می توانند گزینه های مناسبی برای گذاشتن داخل بوفه محسوب شوند.

سرویس های چای خوری، سرویس های قهوه خوری و شمعدان و… از سری وسیله هایی به شمار می رود که می توانید برای داخل بوفه خریداری کنید. (ظرف بوفه)

مسأاله مهم در تهیه ظروف عتیقه و یا نقره بحث قیمت است که معمولا قیمت های زیادی دارند و در دسترس همه نیستند.

ظروف مینا کاری شده

ظرف های مینا کاری شده که معمولا از جنس مس باشند، گزینه های بعدی از انتخاب ظرف بوفه به شمار می روند، قیمت این نوع از ظروف نیز بسته به کیفیت زیرساخت ظره ها می باشد، هر چه کیفیت زیرساخت بهتر باشد جلوه کار بهتر شده و لذا قیمت آن نیز افزایش می یابد.

استفاده از ورق های مس با کیفیت و ضخامت خوب و مناسب، نوع قلمزنی و مهارت استاد قلم زن و نیز رنگ های استفاده شده از ظروف از دیگر مسائلی است که روی قیمت کارهای مینا کاری شده اثر گذار می باشد.

به هر صورت شما می توانید از ظروف مینا کاری شده زیبا که هنر اصیل ایرانی نیز به شمار می رود به عنوان ظرف بوفه و برای تزئین منزل تان استفاده نمائید.

کریستال

ظروف بلور و کریستال یکی از پرطرفدارترین ظروف در بین خانواده های ایرانی می باشد، شیشه کریستال یا شیشه سرب‌دار یکی از انواع شیشه‌های سیلیکاتی است که در ترکیبات خود اکسید سرب دارد.

کدام مارک قاشق و چنگال را بخریم؟ نکات ضروری قبل از خرید سروریس قاشق و چنگال
بخوانید:

شیشه‌های حاوی بیش از ۲۴% اکسید سرب را شیشه کریستال می نامند. وجود سرب در شیشه کریستال باعث افزایش ضریب شکست نور در این نوع شیشه‌ها می‌شود و درنتیجه شیشه‌های کریستال دارای درخشندگی و تلالو بیشتری نسبت بلور و سایر شیشه ها هستند.

ظروف کریستال همچنین سختی کمی دارند و به همین علت امکان تراشکاری روی این شیشه‌ها وجود دارد؛ بنابراین بهترین گزینه برای ساخت ظروف تزئینی هستند.

به طور کلی می توان گفت که کریستال خورشیدی بوهمیا آلمان و کریستال والتر کشور آلمان، کریستال ناخمن آلمان ،کریستال آرکروک فرانسه، سرویس کریستال جی سی سی،کریستال سوگای ژاپن،کریستال چک، کریستال آرسی آر ایتالیا و کریستال تویوی ژاپن از جمله برند های مطرح بازار کریستال در دنیا و به خوصوص ایران به شمار می آیند که در میان کریستال چک و کریستال کشور ژاپن به عنوان با کیفیت ترین انواع ظروف کریستال شناخته شده اند.

زیبایی بوفه و اصول چیدمان

شاید همگی به این مطلب اذعان داشته باشند که تنها داشتن ظروفی زیبا، سبب جلوه بهتر دکورمان نخواهد بود بلکه در کنار داشتن ابزار و وسایل دکوری مورد نیاز، چیدمان نیز نقشی موثر در زیبا نشان دادن دکور و بوفه مان خواهد داشت

چه بسا ما ظروف بسیار گرانبهایی را خریداری کرده باشیم ولی با چیدمان نا درست نه تنها بوفه مان را زیبا نکرده ابشیم بلکه سبب شلوغی بیش از حد و تراکم وسایل در یک قسمت از منزل مان شویم.

به همین دلیل همزمان با اینکه به فکر خرید وسایل و ظرف بوفه هستید به فکر استفاده از یک طراح یا دیزاینر نیز باشید و حتی قبل از اینکه اقدام به خرید وسایل تان نمائید شاید بهتر باشد از یک طراح دکوراسیون مشورت بگیرید تا هزینه ای را قرار است انجام دهید سبب زیبایی و خاص بودن و شیک بودن و متفاوت بودن دکور منزل تان شود.

البته یک سری اصول کلی نیز در چیدمان وسایل بوفه وجود دارد از جمله ا ینکه ظروف سنگین تر را در قسمت های پائینی قرار دهید و ظروف شفاف و کریستالی را بالاترین طبقه ها چیدمان کنید و… که یا یک سرچ ساده در نت می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

کدام مارک قاشق و چنگال را بخریم؟ نکات ضروری قبل از خرید سروریس قاشق و چنگال
بخوانید:

اما پیشنهاد ما به شما این است که حتما در کنار خرید هایتان هزینه ای را نیز برای مشورت با یک طراح دکوراسیون کنار بگذارید و این کار را به صورت اصولی انجام دهید.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع