مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

راهنمای خرید مبل راحتی/ ۴ نکته مهم که باید هنگام خرید مبل راحتی رعایت کنید

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

در دیزان خانه های امروزی که معمولا با متراژ های پایین می باشند انتخاب سبک و نوع مبلمان می تواند از لحاظ راحتی و نوع دکور و راحتی چیدمان و البته میزان هزینه ای که باید انجام دهید، بسیار حائز اهمیت باشد. در این مقاله از کافه نبات همراه شما هستیم با راهنمای خرید مبل راحتی.

انواع مبلمان های راحتی

مبلمان از آن دست خرید هایی است که معمولا تا سالها همراه ما و در کنار ما خواهد بود و تعداد خانواده های کمی هستند که هر ساله بتوانند و یا بخواهند دست به تغییراتی در خصوص عوض کردن نوع مبلمان منزل شان بزنند. از این رو بهتر است هنگام خرید مبلمان بسیاری از مسائل را در نظر بگیریم تا بتوانیم انتخابی راحت و شیک و مدرن داشته باشیم تا در کنار آسایشی که قرار است به ما بدهد، جلوه ی زیبایی هم به منزل مان بدهد.

بهتر است بدانید که مبل ها بر اساس سساختمان شان چند دسته هستند، دسته اول مبل های استیل یا سلطنتی هستند، دسته دوم هم میلمان نیمه استیل که هم راحتی است و هم از لحاظ مواد بکار رفته دارای چوب استیل می باشد و در نهایت میل راحتی که طرفداران زیادی دراد.

البته خود مبلمان راحتی نیز مدل های متنوعی دارد که معروف ترین آنها «ال» و «ال یو» و «شانو» و… است.

خرید مبل راحتی

نکات کلیدی برای خرید مبلمان راحتی

مبلمان های «ال» گزینه دهای نسبتا خوبی برای پذیرایی هستند و یک جنبه مثبت دارند که اگر به خوبی در یک پذیرایی جا بگیرند کمترین میزان فضا را اشتغال می کنند و از طرف دیگر یک ریسک نسبتا بزرگ دارند که ممکن است اصلا برای یک فضا چیدمان زیبا و خوبی را ارائه نکند. به همین دلیل توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم تا قبل از خرید مبل راحتی آنها را در نظر بگیرید

پر پشت کردن ریش با راهکارهای خانگی و طبیعی
بخوانید:

فضای مورد نظر برای خرید مبل راحتی

اگر عرض پذیرایی شما کم باشد فضایی که برای تلوزیون در نظر گرفته شده به صورت برجسته روی یکی از دیوراها دکور شده باشد و یا درب ها و آشپزخانه به نحوری باشد که امکان قرار گرفتن ال توی سالن نباشد و یا اشکالات دیگری که ممکن است در فضای موجود داشته باشید، و در این صورت این مبلمان ها نمی توانند به خوبی با دکوراسیون منزل تان سازگار شوند.

ولی اگر به مبل راحتی از نوع «ال» علاقمندید می توانید چند نکته را لحاظ کنید تا مشکل کمتری با چیدمان مبل ال در منزل تان داشته باشید.

در هنگام خرید حتما توجه کنید که مبلمان های ال مانندی که منحنی های تند دارند را انتخاب نکنید این سبک میلمان ها با هر فضایی هماهنگ نمی شوند و بلکه نیاز دارند که یک بخش فضا پشت آنها باز بماند و چیدمان این نوع مبل راحتی به ندرت با فضای پذیرایی ها هماهنگ می شود

به علاوه حالت دایره ای آنها به سختی با اغلب مدل های پذیرایی و دیزاین سقف سازگار می شود و یک چیدمان ایده آل در یک فضای مربع یا مستطیل با این مبلمان ها ممکن است به یک دردسر بزرگ تبدیل شود.

نکته بعدی در خرید مبلمان های ال انتخابی شما، این است که ابعاد بزرگی خصوصا در بازوها نداشته باشد که برای چیدمان صحیح و رفت و آمد راحت در کنار آنها، دچار دردسر شوید.

نکته مهم تر این است که از انواع ال های انعطاف پذیر انتخاب کنید که بتوانید در صورت لزوم به صورت متفاوت مثل U یا بازوهای کوتاه و بلند آنها را چیدمان کنید.

محل قرار گرفتن مبل ها

اینکه مبل راحتی را برای کدام از قسمت از منزل تان می خواهید و میزان استفاده تان از مبل چه مقدار می باشد در انتخاب پارچه و چوب و اندازه مبل ها تأثیرگذار خواهد بود. در خانه های امروزی که از مساحت کمتری برخوردار هستند ناچارا مجبور به استفاده از یک دست مبل هستیم بنابراین در طی روز و ساعت های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد در چنین شرایطی خرید یک مبل راحتی با روکش تیره رنگ و قابل شستشو که کلافی از جنس چوب گردو داشته باشد و حاوی فوم های سرد تزریقی باشد بهترین گزینه می باشند.

رفع موهای زائد / روش های طبیعی زدودن موهای زائد بدن
بخوانید:

سایز و اندازه برای خرید مبل راحتی

مبل راحتی همانطور که پیداست باید بهترین شرایط راحتی و آسایش را برای شما فراهم کند معمولا مبل های راحتی عمقی به طول یک متر و طولی به اندازه یک و نیم متر و ارتفاعی حدودا نود سانتی متری دارند. ارتفاه نشیمن گاه تا زمین در این مبل ها به دلیل تسلط کامل پاها به زمین باید حدود نیم متر باشد. اگر شما با استراحت بر روی مبل عادت دارد و منزل تان نیز از لحاظ مساحت گنچایش دارد مبله هایی با طول دو و نیم متر هم می توانید سفارش دهید. فقط اگر در آپارتمان زندگی می کنید به یاد داشته باشید که سایز مبل تان به گونه ای باشد که با آسانسور و یا حمل با پله و ورود از درب منزل به مشکل بر نخورید یک میل هنگامی منزل تان را زیبا می کند که از درب خانه تان داخل شود وگرنه آسایش و زیبایی برای شما نخواهد داشت.

انتخاب پارچه مناسب

اگر در هنگام انتخاب مبل پارچه ای ارزان قیمت و نامرغوب را انتخاب کنید بزودی مجبور خواهید شد که برای خرید روکش جدید و گاهی تعویض کامل مبلمان دوباره هزینه کنید. استفاده مکرر از مبل و بودن در معرض آلودگی و نور و پوسیدگی سبب می شود که به پارچه و جنس مبل بیشتر از هر چیزی دقت داشته باشید.

پارچه های رویه کشی اگر چه در روزهای اول زیبا به نظر می رسند اما پس از مدتی حالت و زیبایی خود را از دست خواهند داد و چین خوردگی پیدا می کنند. بنابریان سعی کنید از پارچه های مرغوب که از تراکم بالایی برخوردارند و وزن سنگینی دارند استفاده کنید.

اگر فقط یک دست مبل راحتی در منزل دارید می توانید از پارچه های کتان استفاده کنید چون قابلیت شستشو با پودر و مواد شوینده دارد.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع