مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

ثروتمند ترین فرد جهان کیست و چگونه به این ثروت دست یافته است؟

۱۵ آذر ۱۳۹۸

برای بسیاری از ما شاید جالب باشد که ثروتمند ترین فرد جهان را بشناسیم و یا بدانیم که چگونه به این ثروت دست یافته است؛ اگر برای شما هم این موضوع جالب است می توانید این مطلب از کافه نبات را بخوانید:

ثروت در دستان چه کسانی است؟!

شاید تعریف هر یک از ما ثروت متفاوت باشد برخی ممکن است داشتن فرزندان صالح و سالم را بزرگ ترین ثروت بدانند و برخی دیگر نیز برخوردای از نعمات خداوندی مانند سلامتی و سعادت و خوشبختی را گران ترین ثروت ها بدانند. در نهایت عده ای نیز ثروت را در داشتن اموال و مال و منال محدود می دانند.

درست است که تعریف هر کدام ما از ثروت می تواند درست باشد ولی ما در این مقاله از کافه نبات می خواهیم به معرفی کسانی بپردازیم که در میان افراد جهان بیشترین اموال را دارا می باشند.

مطلبی که هم اکنون پیش ری شماست، معرفی دو نفر از ثروتمندین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ می باشد:

جف بزوس (Jeff Bezos)

اولین نفر در لیست ثروت مند ترین افراد جهان جف بزوس است؛ فردی که همه او را با «آمازون» می شناسند. در یک معرفی اجمالی از او می توان گفت که متولد سال ۱۹۶۴ در نیومکزیکوی ایالات متحده‌ی آمریکا می باشد.

پدر و مادر وی تنها یک سال زندگی مشترک داشته اند و هنگامی که جف چهار سال داشت، مادرش با یک مهاجر کوبایی ازدواج کرد و نام خانوادگی بزوس نیز از ناپدری به جف رسید. ثروتمند ترین فرد جهان از آنجایی که آینده شغلی هر فردی در گرو علایق و خواستها و استعدادهای همان فرد در کودکی می باشد، و در حقیقت آنچه در بازی های کودکانه فرزندان مان پر رنگ تر است در اکثر مواقع نشان دهنده راه و منش شغلی او در آینده خواهد شد، در مورد جف بزوس نیز شاهد هستیم که در کودکی علاقه زیادی به کارهای الکترونیکی داشته و در واقع گاراژ منزل شان مانند یک آزمایشگاه در خدمت او و بازی های کودکانه و کنجکاوی های ماجراجویانه اش داشته است.

جمشید کاشانی ، ریاضی دان و منجم بزرگ ایرانی را بهتر بشناسید
بخوانید:
ثروتمند ترین فرد جهان
جف بزوس

جف در سالهای نوجوانی دل در گرو دنیای رنگارنگ و بی انتها و جذاب کامپیوتر نهاد و در دانشگاه پرینستون در رشته‌ها‌ی علوم کامپیوتر و مهندسی الکترونیک تحصیلاتش را به اتمام رسانید. ثروتمند ترین فرد جهان

پس از اتمام تحصیلاتش، کار را با چند شرکت مختلف در «وال استریت» (Wall Street) ازجمله Fitel، Bankers Trust و شرکت سرمایه‌گذاری D.E. Shaw شروع کرد.

با اینکه ظاهرا جف بزوس در کارهایی که در آنها مشارکت داشت موفق بود و همه چیز آرام و ساده و روان در حرکت بود، ولی علاقه کودکی و کنجکاوی های دوران نخست زندگی اش مسیر زندگی او را به سمت و سوی دیگری جهت داد.

او در سال ۱۹۹۴ از شغلش استعفا داد و به سیاتل رفت تا کسب‌وکار اینترنتی خود را راه انداخته و داستان آمازون را شروع نماید.

در نگاه جف بزوس اینترنت پتانسیل نا محدودی داشت که می توانست بنیان گذار کسب و کار های جدید باشد، به همین دلیل دفتر کار کوچکش را خانه اش راه اندازی کرد و به همراه معدود کارمندانش روی نرم افزار سایت آمازون کار را شروع کرد.

تست بتای سایت که با مشارکت ۳۰۰ نفر انجام گرفت با موفقیت همراه بود و ۱۶ جولای سال ۱۹۹۵ سایت Amazon.com‌ رسما متولد شد.

آمازون در ابتدا فقط به فروش کتاب اختصاص داشت و در این کار بسیار موفق عمل کرد بطوری که در ماه اول بدون هیچ گونه تبلیغاتی توانستند در بیش از ۴۰ کشور دنیا کتاب بفروشند.

از سال ۱۹۸۸ و همزمان با موفقیت های روز افزون آمازون محصولات دیگری نیز برای فروش رویت سایت قرار گرفتند، محصولاتی از جمله سی دی، وسایل الکترونیکی و به تدریج لباس و اسباب بازی و دیگر محصولات نیز اضافه گشتند. ثروتمند ترین فرد جهان

ولی آمازون تنها هدف جف بزوس به شمار نمی رفت و بلندپروازی ها او سبب شد که در سال ۱۹۹۸، وب‌سایت معروف IMDb ‌را نیز به مالکیت خود در آورد. همچنین وی یک سال بعد، وب‌سایت Alexa را خریداری نمود وب سایتی که که در زمینه‌ی ارایه‌ی داده‌ها و تحلیل‌های صفحات وب فعالیت می‌کند.

کمال الدین بهزاد ، اولین نگارگر ایرانی که به نقاشی تک چهره روی آورد
بخوانید:

سال ۲۰۰۷ نیز سالی بود که وب‌سایت DPReview که به بررسی تخصصی دوربین‌های دیجیتال می‌پردازد به زیرمجموعه‌ای از آمازون تبدیل گشت.

البته ایده های پول ساز و درآمد زای مرد میلیاردر آمریکایی و همسرش تمامی نداشت و او هر روز مطلب و خبر جدیدی برای رو کردن داشت.

بیل گیتس (Bill Gates)

همان طور که جف بزوس را همگان با آمازون می شناسند بیل گیتس را هم همه افراد با مایکروسافت به خاطر می آورند. ثروتمند ترین فرد جهان

ویلیام هنری بیل گیتس سوم معروف به بیل گیتس متولد ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل است و بر خلاف اکثر ثروتمندانی که می گویند که از فقر و نداری به اوج دارایی و ثروت رسیده اند، در خانواده ای سر شناس متولد و بزرگ شد.

ثروتمند ترین فرد جهان
بیل گیتس

جد پدری وی موسس یک بانک بود که مدیریت بانک بعدها به پدربزرگ بیل گیتس واگذار شد و در حالیکه بیل کودکی خردسال بود مبلغ یک میلیون دلار ارث به او رسید.

پدر وی نیز یکی از وکلای سرشناس و موفق شهر سیاتل بود و همچنین مادرش آموزگار مدرسه و یکی از اعضای هیئت مدیره یونایتد اینترنشنال بود که در امور خیریه نیز فعالیت داشت.

از همان زمان کودکی بیل گیتس به برنامه نویسی کامپیوتر و به خصوص با زبان BASIC علاقه زیادی داشت و همین امر سبب شده بود که در دوران نوجوانی برنامه های پیجیده ای را بنویسد.

علاقه وافر او به کامپیوتر و برنامه نوسی سبب شد که به تحصیل در دانشگاه هاروارد بپردازد در ایام تحصیلش و با همکاری دوست و همکلاسی اش آلن طی مکاتبه ای با شرکت MITS و نوشتن اولین برنامه مشترک شان که با موفقت همراه بود از تحصیل در هاروارد انصراف داد و پس از آن بود که مایکروسافت پایه گذاری شد.

شاید ناگفته های زیادی از زندگی ثروتمندترین فرد جهان یا افراد جهان وجود داشته باشد که بسیاری از ما بخواهیم آنها را بدانیم و یا الگوی خود در زندگی قرار دهیم اما آنجه این افراد را ثروت مند می سازد تلاش و پشتکار آنهاست. نهراسیدن از شکست و بلند شدن پس از هر بار افتادن لازمه موفقیت در کار و موفقیت در کار به مثابه رسیدن به ثروت خواهد بود.

وینستون چرچیل و زندگی پر فراز و نشیب او/ از جنگ جهانی تا فرار از زندان
بخوانید:
اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع