مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

روش های تزئین آجیل شب یلدا و عید نوروز به بهترین شکل ممکن!

۱۴ دی ۱۳۹۸

تزئین آجیل در عید نوروز و شب یلدا یکی از سرگرمی هایی است که اکثر خانم ها به آن علاقه دارند. رسم این تزئین زیبا برای شب یلدایی عروس ها و یا آجیل عیدی عروس از قدیم تر ها وجود داشته است.

شاید در گذشته به این سبک و سیاق نبوده اما به هر حال رسمی است که از قدیم به جای مانده و در فرهنگ ما شرقی ها جا خوش کرده است.

در گذشته آجیل شب یلدا به مفصلی و رنگارنگی الان نبود و در اکثر موارد شامل نخودچی، بادام، فندق و گردو می شد و در همین حد همه در کنار هم خوشحال بودند و دغدغه چشم و هم چشمی های امروز را نداشتند.

اما این روزها برای تزئین آجیل در شب یلدا علاوه بر موارد بالا، انواع میوه های خشک مثل انجیر خشک، برگه زرد آلو، کشمش، توت خشک، خرما و انواع و اقسام تخمه ها از ژاپنی گرفته تا کدو و آفتابگردان به آن اضافه شده است.

علاوه بر این آجیل ها، انواع و اقسام میوه ها و خوراکی های جدید نیز مهمان سفره های یلدا و نوروزی شده است. در این نوشته شما می توانید تزئین آجیل برای شب یلدا و عید نوروز را به روش های جدیدتری در حد توان کافه نبات آموزش ببینید.

تزئین آجیل

آجیل شب یلدا و عید نوروز

روش های مختلفی برای تزئین آجیل وجود دارد، شما می توانید با وسایلی که در خانه دارید یک تزئین زیبا برای آجیل تان در شب عید و یا یلدا داشته باشید.

یک روش ساده برای تزئین آجیل استفاده از یک ظرف شیک و مناسب است. می توانید از ظرف های بلور و یا شیشه ای که در خانه دارید استفاده کنید. آنها را بردارید و آجیل را به صورت مجزا و لایه لایه در کنار هم بچینید، این تزئین مانند تزئین سالاد می تواند خیلی راحت و ساده انجام گیرد.

لوازم ماهیگیری چیست؟ سفر تا صد ماهیگیری را با ما بیاموزید
بخوانید:

سعی کنید رنگ ها را طوری در کنار هم قرار دهید که جذاب و خاص جلوه کند. سبزی مغز پسته و قرمزی فندق و بادام، انواع تخمه و بادام هندی و… می تواند یک ظرف آجیل بسیار شیک را برای شما رقم بزند.

این ساده ترین روش تزئین آجیل است که می تواند بدون هیچ هزینه اضافی تزئین سفره یلدا و عید نوروز شما را به عهده داشته باشد.

شما برای تزئین آجیل تان می توانید از ظرف های اردور خوری، صبحانه خوری و یا ترشی خوری که خودشان به قسمت های مختلف تقسیم شده اند نیز استفاده کنید.

از سبد های حصیری هم می توان برای این کار استفاده کرد، به این ترتیب که با چند تکه مقوا و یا طلق سبد خود را به چند قسمت تقسیم کنید و در هر قسمت یک نوع آجیل قرار دهید و روی آن یک سلفون تمیز بکشید.

اگر می خواهید روی تزئین آجیل تان وقت بیشتری بگذارید و حوصله بیشتری به خرج دهید می توانید از روشی که در ادامه آمده است استفاده کنید:

در این روش که نسبت به روش های دیگر کمی مشکل تر است، صبر و حوصله بیشتری نیز می طلبد. سعی کنید ابتدا با یک نوع از آجیلی که در اختیار دارید یک گل طراحی کنید، نیاز نیست شما نقاشی حرفه ای باشید همین که بتوانید طرح گل را از روی یک نقاشی در ظرف تان پیاده کنید کلی کارتان قشنگ می شود.

بعد از طرح گل، نوبت به کشیدن گلبرگ های آن می رسد، طرح یک گلبرگ کار خیلی سختی نیست، فقط دقت کنید که کج و کوله نشود و البته شبیه برگ باشد!

حتما در یک ظرفی که لبه دار است این کار را انجام دهید تا بتوانید آن را جابجا کنید. بعد از پایان کار، خیلی تمیز روی آن را سلفون بکشید.

روش دیگری که برای تزئین آجیل در شب یلدا و یا عید نوروز می توانیم به شما معرفی کنیم، استفاده از تُنگ برای این تزئین است. یک روش خیلی شیک و ساده که مقدار آجیل بیشتری هم برای آن نیاز است.

نقاشی با اعداد با اعداد فارسی و انگلیسی/ بزرگترین نقاشی اعداد تاریخ چیست؟
بخوانید:

یک تنگ و یا گلدان شیشه ای بردارید و آجیل را با دقت و به صورت لایه لایه داخل آن بریزید. در این چینش از لایه های همرنگ کنار یکدیگر استفاده نکنید، مثلا قندق و بادام کنار هم قرار نگیرند.

می توانید تنگ را هم به صورت خوابیده و هم ایستاده تزئین کنید، بسته به سلیقه خودتان می توانید نوع چینش را انتخاب کنید. بعد از این که تنگ شما پر شد لبه های ظرف را با سلیقه خودتان به وسیله تور و یا سنگ های مرواریدی تزئین کنید.

هر کدام از موارد ذکر شده می تواند به شما در تزئین آجیل تان کمک کند. اما اگر خواستید تزئین طرح دار با طرح های پیشرفته تر انجام دهید، ابتدا طرح مورد نظرتان را پیدا کنید.

بعد از این که طرح تان را انتخاب کردید ( ترجیحا از اینترنت پیدا کنید )، یک تکه کاغذ روغنی اندازه ظرف مورد نظرتان تهیه کنید و آن را روی کامپیوترتان بگذارید و با یک قلم و یا ماژیک آن را کپی کنید.

حالا این کاغذ روغنی طراحی شده را به ظرف مورد نظرتان بچسبانید. یک مقدار مقوا بردارید و به صورت نوارهای باریک ببرید و با این نوارها و مقداری چسب حرارتی برای طرح تان مرز بسازید.

حالا می توانید تزئین آجیل را شروع کنید، ردیف به ردیف آجیل های تان را روی طرح کپی شده بچینید. به صورت عمودی و افقی، بسته به سلیقه تان می توانید آجیل را تزئین کنید.

در آخر کار هم به وسیله روبان ها و وسایل تزئینی که در اختیار دارید، ظرف را تزئین کنید و روی آن سلفون بکشید و از تماشای هنر دست تان لذت ببرید.

اگر هم حوصله این کارها را ندارید و می خواهید یک تزئین زیبا و ساده داشته باشید که خیلی هم خسته نشوید و برای تان زمان بر نباشد، ظرف های آماده برای این دست تزئینات در بازار به وفور یافت می شود.

لوازم ماهیگیری چیست؟ سفر تا صد ماهیگیری را با ما بیاموزید
بخوانید:

این ظرف ها هم در مدل های بلور و شیشه و هم در انواع حصیری و … قابل دسترسی هستند. استفاده از آنها می تواند به کار شما سرعت ببخشید.

تزئین های فوق برای کسانی است که علاقه به کارهای هنری دارند و در ضمن حوصله و زمان کافی هم برای انجام این دست کارها دارند.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع