مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

آزمون راهنمایی و رانندگی و تکنیک های قبول شدن در یک جلسه

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

در این مقاله از کافه نبات می خواهیم شما را با تکنیک های مهم قبول شدن در آزمون راهنمایی و رانندگی و نکات اصلی آن آشنا کنیم. متاسفانه بیشتر شرکت کنندگان در این آزمون در نخستین جلسه موفق نمی شوند آن را با موفقیت به انجام برسانند.

تمامی کسانی که برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام می کنند بعد از روزها سر کلاس نشستن تمرین های عملی و گذراندن مراحل اداری سرانجام در برابر آزمون عملی راهنمایی و رانندگی قرار می گیرند. این آزمون برای بسیاری از متقاضیان دریافت گواهینامه دشوارترین بخش محسوب می شود. در این مرحله سد بزرگ پیش روی شما «استرس» است. بهترین روش برای مقابله با استرس شبیه سازی تمامی شرایط و مراحل آزمون عملی می باشد.

همچنین برای موفقیت در آزمون عملی راهنمایی و رانندگی می بایست بدانید که چه مواردی برای افسر دارای اهمیت می باشد. شما می بایست بدانید در جریان آزمون چه می گذرد از چه بخش هایی تشکیل شده است. برای موفقیت در این آزمون توصیه می کنیم که نکته های زیر را در نظر داشته باشید.

آزمون راهنمایی و رانندگی
آزمون راهنمایی و رانندگی

نکته اول: آزمون راهنمایی و رانندگی را با تنظیم صندلی و آینه شروع کنید

برای داشتن دیدی مناسب در خودرو می بایست صندلی شما تنظیم باشد. اگر توجهی به تنظیم صندلی خودرو نداشته باشید روی پدال‌ ها نیز تسلط کافی نخواهید داشت. هر سه آینه خودروی شما می بایست متناسب با زاویه دید شما تنظیم گردند. برای افسر بسیار مهم است که پیش از روشن کردن خودرو این دو مورد را رعایت کنید. دیگر اینکه به هیچ وجه کمربند و ترمز دستی را فراموش نکنید.

زدن راهنما نیز یک نکته بسیار اساسی است. هنگام راه افتادن ممکن است به قدری موارد دیگر را بررسی کنید که زدن راهنما را فراموش نمایید. بسیاری از مردم در همان ابتدای آزمون با فراموش کردن چراغ راهنما آزمون خود را خراب می‌کنند. اگر در جریان آزمون باید بایستید، دور بزنید، بپیچید و … هیچ وقت چراغ راهنما را از خاطر نبرید.

سن درخت را چگونه تشخیص دهیم؟ روش تشخیص سن درخت زنده و قطع شده
بخوانید:

نکته دوم: کلاچ

حتما می دانید که اگر فورا پای خود را از روی کلاچ بردارید و یا برای تعویذ دنده کلاچ را تا ته فشار دهید، چه اتفاقی روی می دهد. حرکت‌ های نا به هنجار خودرو، خاموش شدن و یا صداهای ناهنجار مواردی هستند که اشخاص زیادی را در آزمون رد کرده اند. اگر می خواهید موفق شوید حتما حواستان به کلاچ باشد. در نوبت نخست با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید، تا جای درست کلاچ خودروی آزمون راهنمایی و رانندگی دست تان بیاید. هیچ وقت در دام عجله کردن و دستپاچه شدن نیفتید.

نکته سوم: در آزمون راهنمایی و رانندگی نرم رانندگی کنید 

ترمزهای ناگهانی، گازدادن های شدید و حرکت فرمان با عجله چیزی نیست که افسر از آن خوشش بیاید. نحوه رانندگی شما یکی از مهم‌ ترین نکاتی است که افسر به آن توجه ویژه ای می‌ کند. اگر افسر حتی یک بار در نتیجه ترمز ناگهانی شما به جلو پرت شود مطمئنا کارتان در ادامه سخت خواهد شد. یک رانندگی ترم و با آرامش نشان می دهند که شما بر رانندگی مسلط هستید.

نکته چهارم: خاموش نکنید

همیشه باید حواس تان باشد که خودرو خاموش نشود. برای این کار همیشه در ایست کامل خلاص کنید و با کمی فشار دادن گاز از خاموش شدن خودرو جلوگیری کنید. همچنین با کلاچ به نحوی کار نمایید که خودرو خاموش نگردد. خاموش شدن خودرو یک نمره منفی است و اگر تکرار گردد مطمئنا در آزمون رد خواهید شد. بیشتر موارد خاموش شدن خودرو به علت استرس زیاد روی می دهد.

توجه داشته باشید که پیش از آغاز حرکت حتما کلاچ خودرو را کنترل نمایید و یا آن را قلق گیری کنید. اکثر کسانی که در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند می گویند بیشترین خاموشی خودرو در آزمون شهری به علت عدم قلق گیری کلاچ می باشد.

نکته پنجم: دور دو فرمان و پارک دوبل، مهمان همیشگی آزمون راهنمایی و رانندگی

پیش از شرکت در آزمون حتما روی دور دو فرمان و پارک دوبل کاملا مسلط باشید. در دور دو فرمان شما می‌ بایست بتوانید بدون هیچ خطایی خودرو را دور بزنید. در این مورد افسر هیچ ارفاغی برای تان قائل نمی‌ شود، به خصوص اگر در زمان دور زدن عملکرد شما خطرساز هم باشد. در پارک دوبل نیز تمیزی و دقت کار شما دارای اهمیت است. معمولا چند سانت فاصله کم یا زیاد با جوی آب توسط افسر چشم پوشی می شود.

آموزش تعمیر لامپ ال ای دی در چهار مرحله
بخوانید:

توصیه ما این است که اگر در زمینه پارک دوبل آن طور که باید تسلط ندارید، بهتر است چند مورد محدود را رعایت کنید. نخست آنکه به هیچ عنوان با خودروهای پارک شده برخورد نکنید. تماس با آینه یا بدنه یک خودرو هم موجب رد شدن شما در آزمون راهنمایی و رانندگی می‌شود و هم دردسرهای دیگری نیز برایتان به همراه دارد. در زمان پارک دوبل زدن راهنما را فراموش نکنید و خواستان نیز به خاموش شدن خودرو باشد. تلاش کنید که به جدول برخورد نکنید.

نکته ششم: فریب افسر را نخورید

بدون تردید در مواردی افسر از شما خواهد خواست تا در مقابل پارکینگ یک منزل مسکونی و یا زیر تابلوی توقف ممنوع، خودرو را نگه دارید. اگر بی آنکه به ممنوع بودن توقف در محل اشاره نمایید به حرف افسر گوش کنید، نمره منفی خواهید گرفت. افسر در حال آزمون گرفتن از شما می باشد. باید حواستان جمع باشد تا فریب او را نخورید. افسر در جریان آزمون ممکن است مواردی را از شما بخواهد که بر اساس قوانین ممنوع می باشد. در چنین مواردی باید به وی تذکر دهید که این کار ممنوع است.

در جریان آزمون حتما به نشانه‌ های توقف ممنوع و دیگر علائم راهنمایی و رانندگی توجه نمایید. در زمان توقف چراغ راهنما را فراموش نکنید و آینه را نیز چک نمایید. اگر آینه توسط شما خوب بررسی نشود و خودروی پشتی با بوق به شما اعتراض کند، نمره منفی به خاطر عدم توجه به آینه خواهید گرفت. اگر در جایی که دور زدن ممنوع می باشد، افسر بخواهد که دور بزنید، مطمئنا او در حال امتحان کردن شما است. او می خواهید سطح تسلط شما بر قوانین و همزمان بر رانندگی را ببیند. در جریان آزمون باید همیشه هوشیار و آگاه باشید.

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع