مجله اینترنتی سرگرمی و محتوا

خواص انگشتر زبرجد چیست؟ روش نگهداری از انگشتر زبرجد

۱۶ آذر ۱۳۹۸

نوشته پیش رو هر اطلاعاتی که شما در مورد سنگ و انگشتر زبرجد می خواهید بدانید به شما می دهد. این سنگ با رنگ سبز و جذابی که دارد طرفداران دارد.

سنگی بسیار زیبا با خاصیت های منحصر به فرد که حتی روی سیستم صوتی شما نیز می تواند تاثیر بگذارد. در این نوشته از کافه نبات نکات جالبی در خصوص این سنگ زیبا بخوانید.

خواص انگشتر زبرجد

در حدیثی از امام رضا (ع) نقل است که؛ انگشتر زبرجد در دست کنید تا موجب آسانی می شود که در آن هیچ دشواری وجود ندارد.

از خواص انگشتر زبرجد می توان به تاثیر آن روی صدا اشاره کرد. کسانی که می خواهند در خوانندگی و یا سخنرانی صدایی زیبا و رسا داشته باشند خوب است که یک سنگ زبرجد با خود به همراه داشته باشند.

همچنین انگشتر زبرجد برای عمل کرد بهتر دید و سوی چشم پیشنهاد می شود. موثر برای مجاری تنفسی است و گردش خون را منظم می کند.

انگشتر زبرجد
انگشتر زبرجد

افرادی که دچار افسردگی هستند و یا در معرض این اختلال قرار دارند با در دست کردن این انگشتر می توانند روحیه خود را تقویت کرده افسردگی شان را از بین ببرند.

این سنگ برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش بسیار مفید است و برای رفع یبوست می تواند کارساز باشد. سیستم های عصبی سمپاتیک را تحریک می کند و در فعالیت غده هیپوفیز تاثیر دارد.

اگر انگشتر زبرجد در دست داشته باشید معده شما به خوبی فعالیت می کند و دستگاه هاضمه نیز بدون هیچ اختلالی کار خود را انجام می دهد.

افرادی که از مشکلات کبدی رنج می برند می توانند با استفاده از این سنگ سموم کبد خود را دفع کنند. همچنین در دست داشتن این انگشتر به شما برای رفع مشکلات پوستی کمک می کند.

کسانی که دچار سر درد های میگرنی هستند می توانند برای بهره بردن از خواص این انگشتر ارزشمند سر درد خود را درمان کنند.

همان طور که گفته شد انگشتر زبرجد برای رفع ناراحتی های پوستی موثر است، از خواص این سنگ درمان جوش های و آبله های زیر پوستی صورت می باشد.

اگر از سنگ زبرجد به عنوان گردنبد زینتی استفاده کنید برای از بین بردن غم و غصه بسیار موثر است. سنگی بسیار قوی است که حسادت، نفرت، کینه و غم و غصه را از روح شما می زداید.

همچنین از دیگر خواص این سنگ ارزشمند می توان به خاصیت افزایش ثروت و برکت آن اشاره کرد. اگر این سنگ را به همراه داشته باشید ثروت شما زیاد و پر از برکت می شود.

دست کردن انگشتر زبرجد برای صاحبش شانس و اقبال به همراه می آورد.

تاریخچه زبرجد

تاریخ این سنگ زیبا و ارزشمند به کشور مصر بر می گردد و اولین بار در دریای سرخ در نزدیکی این کشور کشف شد. زبرجد  (pridot (عنوان گوهر ملی کشور مصر را در کارنامه خود دارد و از گذشته های دور به عنوان یک جواهر ارزشمند استفاده می شده است.

از آنجایی که سنگ زبرجد زیر نور خورشید نامرئی و شیشه ای می شود مصریان در قدیم فکر می کردند که این سنگ نور خورشید را به خود جذب می کند و آن را گوهر خورشید نام داده بودند و مورد احترام قرار می دادند.

نگین و انگشتر زبرجد به دلیل تنوعی که شکل و اندازه خود دارد یکی از بهترین و متنوع ترین جواهرات به شمار می آید. توصیه می کنیم اگر به جواهرات زیبا و خاص علاقه دارید حتما یک انگشتر زبرجد هم در میان جواهرات تان داشته باشید.

سنگ زبرجد بر خلاف دیگر سنگ ها که در طیف های مختلف رنگی یافت می شوند، فقط یک رنگ سبز دارد که سبز بودن آن به دلیل میزان آهنی است که در بافت این سنگ وجود دارد.

از گذشته تا کنون استخراج این سنگ به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین سنگ توجه جواهر دوستان را به خود جلب کرده است و خصوصیت منحصر به این سنگ این است که بیشتر سنگ ها در پوسته زمین تشکیل می شود اما سنگ زبرجد در لایه های عمیق تری از پوسته تشکیل می شوند.

سنگ انگشتر زبرجد در گوشته زمین تشکیل می شود به طوری که عمق شکل گیری آن در گوشته زمین گاهی تا پنجاه مایل هم می رسد. البته ممکن است این سنگ به دلیل فعالیت آتش فشان ها و یا دیگر عوامل تکتونیکی به لایه های بالاتر زمین برسند.

ساختار سنگ زبرجد

در این سنگ علاوه بر آهنی که باعث سبز رنگ شدن سنگ می شود، کمی نیکل و کرومیم هم یافت می شود. سنگ انگشتر زبرجد خیلی سخت نیست و در مقابل اسید مقاومت کمی دارد.

رنگ این سنگ از زرد مایل به سبز تا زیتونی و سبز قهوه ای متغیر است و زیر نور خورشید بسیار به زیبایی می درخشد. شکستگی دو گانه سنگ زبرجد از ویژگی های این سنگ است که آن را با دیگر سنگ ها و یا جواهرات رنگی متمایز می کند.

رنگ سبز پر رنگ این سنگ طرفداران بیشتری دارد و از نظر قیمت نیز گران تر است. از خاصیت های سنگ زبرجد این است که وقتی آنها را برش می دهیم درخشش بسیار زیبایی پیدا می کنند.

سنگ زبرجد را به صورت پلکانی برش می دهند که این نحوه برش دادن در این سنگ محبوبیت زیادی دارد. سنگ انگشتر زبرجد در شکل های مختلف در بازار یافت می شود.

روش نگهداری از انگشتر زبرجد

زبرجد، سنگی تقریبا مقاوم است، اما به دلیل ارزشمند بودن این سنگ بهتر است در نگهداری از آن دقت لازم را به خرج دهید.

نگین انگشتر زبرجد نسبت به سایر نگین ها سختی کمتری دارد و ممکن است به راحتی روی آن خراش ایجاد شود. سنگ زبرجد بسیار شکننده است و اگر تحت فشار قرار بگیرد ممکن است حتی منفجر شود، پس سعی کنید در فشار بالا قرار ندهید.

برای تمیز کردن این سنگ می تواندی از یک پارچه نرم و آب و صابون استفاده کرد. البته خیلی مهم است که بعد از شستشو دقت کنید تا تمام ذرات صابون از آن پا شود.

اگر انگشتر زبرجدی در دست دارید حتما در هنگام انجام کارهای خانه و یا ورزش کردن از دست خارج کنید و در جعبه جواهرات تان قرا دهید تا در حین انجام کار خراش بر ندارد و به آن آسیب نرسد.

اگر به انواع انگشتر و راههای تشخیص آنها علاقه مند هستید دیگر مقالات ما با همین موضوع را بخوانید: مقالات انگشتر شناسی!

اگر این مطلب مفید است، آنرا به اشتراک بگذارید!
×

دسترسی سریع